Artykuł sponsorowany Jakie są przyczyny i objawy raka szyjki macicy?

Jakie są przyczyny i objawy raka szyjki macicy?

Każdego roku tylko w samej Polsce diagnozuje się około trzech tysięcy przypadków raka szyjki macicy. Badania przeprowadzone przez lekarzy jasno udowadniają, iż skuteczność leczenia może wynosić nawet do 99% - jeżeli oczywiście choroba zostanie wykryta wystarczająco wcześnie. Wiele zależy od tego, w jaki sposób podchodzi się do regularnej profilaktyki. Jakie są zatem przyczyny i objawy raka szyjki macicy?

Złożona kwestia przyczyn


W tym przypadku wiele trudności sprawia fakt, że nie da się wskazać jednoznacznej przyczyny powstawania choroby. Wiąże się to oczywiście z tym, iż lekarzom bardzo ciężko jest wyłonić grupę kobiet, które w sposób szczególny, powinny kontrolować stan swojego zdrowia. Z pewnością da się jednak wyróżnić czynniki predysponujące, czyli takie, których występowanie zwiększa prawdopodobieństwo pojawienia się raka szyjki macicy. Kiedy zatem ryzyko jest szczególnie duże?

Mowa tutaj przede wszystkim o sytuacjach związanych z wieloletnim przyjmowaniem hormonalnych środków antykoncepcyjnych, operacjami przeszczepienia narządów, a co za tym idzie, z immunosupresją oraz przewlekłymi stanami zapalnymi pochwy. Statystyki wskazują również, że znacznie bardziej narażone są kobiety, uzależnione od wyrobów tytoniowych, w tym przede wszystkim od papierosów. Aczkolwiek czynnik ten zawsze wymieniany jest w przypadku chorób onkologicznych. Nowotwór może być również spowodowany zakażaniem ludzkim wirusem niedoboru odporności HIV. Co jeszcze warto wiedzieć?

Jakie są najczęstsze objawy?


Niestety rak szyjki macicy przez bardzo długi czas potrafi rozwijać się kompletnie bezobjawowo. Stwarza to ogromne zagrożenia dla życia, ponieważ zbyt późne wykrycie, definitywnie niweluje możliwość sprawnego i bezinwazyjnego przejścia przez proces leczenia. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do śmierci pacjentki. Wśród najczęstszych objawów, z jakimi spotykają się lekarze, można wymienić m.in. obfitsze miesiączki, krwotoki miesiączkowe oraz krwawienie po stosunku.

Zdarza się również, iż pacjentki zgłaszają się z mniej typowymi objawami takimi jak niedrożność jelit lub niewydolność nerek spowodowana zablokowaniem odpływu moczu. Zatem w razie dostrzeżenia jakichkolwiek nieprawidłowości, najlepszą możliwą do podjęcia decyzją, jest natychmiastowe udanie się do specjalistycznego Gabinetu Ginekologicznego takiego jak ten prowadzony przez Bożenę Kotowską. Wszystkie pacjentki mogą liczyć tutaj na indywidualne podejście oraz wykonanie wszystkich niezbędnych badań w tym przede wszystkim badania cytologicznego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas