Artykuł sponsorowany Jakie medyczne wyroby uciskowe pomogą w problemach z krążeniem?

Jakie medyczne wyroby uciskowe pomogą w problemach z krążeniem?

Puchnięcie nóg, ból, uczucie ciężkości mimo odpoczynku – to objawy, na które często skarżą się osoby, które mają problemy z krążeniem. Niestety dotykają one coraz to młodszych pacjentów. Tego typu dolegliwości nie powinno się bagatelizować, ponieważ z czasem problem będzie narastał. Zaburzenia krążenia mogą prowadzić do przewlekłej niewydolności żylnej. W profilaktyce tej choroby dużą rolę odgrywają pończochy uciskowe, które znajdziemy w każdym dobrym sklepie medycznym. W jaki sposób należy je stosować?

Medyczne pończochy uciskowe – jak działają?

Medyczne pończochy uciskowe różnią się od delikatnych pończoch, które dostępne są w sklepach z bielizną. Produkuje się je z grubszego i bardziej elastycznego materiału, który przylega do nóg niczym druga skóra. Pończochy uciskowe działają na zasadzie kompresji. W wyniku zastosowania leczniczego i kontrolowanego ucisku na tkanki poprawie ulega przepływ krwi żylnej. Ucisk ten jest najsilniejszy w okolicach kostki i zmniejsza się ku górze. Dzięki temu światło naczyń krwionośnych zwęża się, a zastawki pracują efektywniej.

Stosowanie pończoch uciskowych chroni przez rozwinięciem się przewlekłej niewydolności żylnej oraz hamuje postęp tej choroby. Jak informuje przedstawiciel ze sklepu medycznego Medica Humana – pończochy uciskowe dostępne są zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej. Choć noszenie wyrobów uciskowych nie wyeliminuje żylaków, znacząco poprawi komfort pacjentów, złagodzi puchnięcie nóg oraz skutecznie ograniczy dolegliwości bólowe.

Jakie pończochy uciskowe wybrać?

Na rynku znajdziemy medyczne wyroby uciskowe sklasyfikowane według siły nacisku. Należy pamiętać, że inny nacisk potrzebny jest pacjentom, którzy używają pończoch profilaktycznie, a inny osobom walczącym z problemami z krążeniem o dużym nasileniu. W tym ostatnim przypadku o sile nacisku powinien zdecydować lekarz. Możemy wyróżnić cztery typy siły nacisku:

  • 18-21 mmHG – do stosowania profilaktycznego,
  • 23-32 mmHG – w leczeniu niewielkich żylaków i obrzęków,
  • 34-46 mmHG – w leczeniu dużych żylaków i obrzęków,
  • Powyżej 46 mmHG – stosowane są tylko na polecenie lekarza.

Noszenie pończoch bądź podkolanówek uciskowych w celach profilaktycznych zaleca się wszystkim tym, którzy wykonują pracę siedzącą lub stojącą. Na takie rozwiązanie powinny zdecydować się również kobiety w ciąży oraz pacjenci, u których w wywiadzie rodzinnym występuje niewydolność krążeniowa. Wyroby uciskowe mogą okazać się zbawienne także w czasie długich podróży samochodem lub samolotem. Z kolei stosowanie pończoch uciskowych w celach terapeutycznych musi być zawsze konsultowane ze specjalistą.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas