Artykuł sponsorowany Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu zębowego?

Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu zębowego?

Implanty zębowe to szansa na piękny uśmiech dla osób, które straciły własne uzębienie. Ich wszczepienie to złożona procedura – zabieg ten składa się z kilku etapów. Jednak ci, którzy zdecydowali się na implanty, nie żałują swojej decyzji. Nowe zęby niczym nie różnią się od naturalnych i pozwalają przywrócić komfort życia. W jaki sposób przeprowadza się zabieg wszczepienia implantu zębowego?


Wywiad i konsultacja z implantologiem

Konsultacja ze specjalistą, który zajmuje się wszczepianiem implantów, to pierwszy krok do tego, aby uzupełnić braki w uzębieniu. Lekarz pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości i ustali najodpowiedniejszy plan leczenia.

W czasie konsultacji implantolog zapoznaje się z oczekiwaniami pacjenta co do efektów planowego zabiegu. Wyjaśnia mu także, na czym on polega i jak się do niego właściwie przygotować. Dzięki wywiadowi specjalista zdobywa cenne informacje na temat ogólnego stanu zdrowia pacjenta, przyjmowanych leków czy przebytych operacji. Musi także dokładnie zbadać stan uzębienia i ocenić, czy przed wszczepieniem implantu będzie należało przeprowadzić leczenie stomatologiczne lub ortodontyczne. Przed zabiegiem wykonuje się także badanie tomografii komputerowej.

Cała ta procedura ma na celu ustalenie najlepszego w danym przypadku leczenia implantologicznego, które będzie jak najmniej inwazyjne dla pacjenta.

Aby wszczepić implant zębowy, lekarz musi dokładnie przyjrzeć się kondycji innych zębów oraz tkanek jamy ustnej. Diagnostyka, wywiad oraz badania są wykonywane po to, aby pacjent był nie tylko zadowolony z efektów, ale także, aby zabieg był przeprowadzony bezpiecznie i sprawnie” – mówi ekspert z kliniki stomatologicznej New-Dent w Lublinie.


Wszczepianie implantu zębowego – jak przeprowadza się ten zabieg?

Zabieg wszczepienia implantu przeprowadza się w kilku etapach. Pierwszym z nich jest wywiercenie otworu w kości, w której zostaje umieszczony implant. Zabieg ten wykonuje się w silnym znieczuleniu, dlatego jest bezbolesny dla pacjenta.

Po umieszczeniu implantu w dziąśle należy odczekać od 3 do 6 miesięcy, aż zrośnie się on z kością. W tym czasie pacjentowi wykonuje się zazwyczaj uzupełnienie zastępcze zęba, aby zapewnić mu należyty komfort. Kiedy implant już zrośnie się z kością, umieszcza się w nim śrubę. Wiąże się to z nacięciem błony śluzowej dziąsła.

Ostatnim etapem jest założenie korony. Jednak aby implantolog mógł w ten sposób zakończyć procedurę wszczepiania implantu, błona śluzowa musi się zagoić wokół śruby gojącej.Trwa to przeważnie do 2 tygodni. W sprzyjających warunkach natychmiast po wszczepieniu implantu można założyć śrubę gojącą lub nawet tymczasową koronę, dzięki temu ponowne nacinanie dziąsła nie jest konieczne. Po wygojeniu tkanek pobierane są wyciski i przekazywane do laboratorium protetycznego, które zajmuje się wykonaniem korony. Ostateczna korona porcelanowa jest mocowana przy pomocy specjalnego łącznika, który umożliwia przytwierdzenie jej do implantu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas