Materiał Partnera Jak wybrać odpowiednie okulary dla naszego dziecka?

Jak wybrać odpowiednie okulary dla naszego dziecka?

Jeśli dziecko często przeciera oczy, lub siada zbyt blisko komputera, podsuwa książki pod sam nos; bolą go oczy, gdy długo czyta, lub rozwiązuje zadania na komputerze, może to znaczyć, że ma wadę wzroku. Należy udać się do zakładu optycznego, w celu przebadania wzroku dziecka na badanie okulistyczne. W razie problemów ze wzrokiem, należy dobrać odpowiednie okulary i oprawki do okularów dla dziecka. Czym się kierować przy ich wyborze?

Jakie powinny być okulary dla dziecka?

Dobór oprawek do okularów dla dziecka, to nie lada wyzwanie, gdyż dziecko cały czas się rozwija i rośnie, w związku z tym zmienia się też jego nos, na którym wybrane okulary muszą stabilnie się trzymać. Nie mogą się zsuwać, ani też uciskać dziecka. Właściwie, powinny sprawiać wrażenie, że w ogóle nie ma ich na nosie. Pamiętajmy, że nasze dzieci potrzebują większych opraw okularowych, żeby przy patrzeniu na nas nie patrzyły ponad okulary a podczas zabawy i nauki pod okulary. Świetną alternatywą są okulary okrągłe, które świetnie do tego się sprawdzają.Poza zdrowotną kwestią, okulary muszą się dziecku podobać, aby chciało je nosić i były one dla niego ciekawym gadżetem, a nie obowiązkową koniecznością. Musimy się również zastanowić, z jakiego materiału wybrać oprawki, czy będzie to metal, czy plastik. Dla dzieci najlepiej sprawdzają się elastyczne oprawki, które w żaden sposób nie przeszkadzają im we wszystkich wykonywanych aktywnościach. Okulary dla dziecka muszą być bardzo wytrzymałe, gdyż często są ściągane i odkładane w różne miejsca (niekoniecznie do futerału na okulary). Poza wytrzymałością muszą być wygodne w noszeniu i lekkie. Jeżeli jednak ulegną uszkodzeniu, salon oferuje możliwość naprawy okularów.


Jak przekonać dziecko do noszenia okularów?

Niektóre dzieci nie chcą nosić okularów. Dobrym sposobem jest wybranie dodatkowych akcesoriów okulistycznych, które mają motyw z ulubionej bajki dziecka. Współcześnie, salony optyczne, takie jak Optyk Jak Się Patrzy Sylwia Lasek, oferują różnorodne i kolorowe futerały na okulary i atrakcyjne akcesoria okulistyczne. Można poszukać bajkowych bohaterów, którzy również noszą okulary, lub znaleźć książeczki do czytania z bajkowymi bohaterami w okularach. Należy również wprowadza je systematycznie, zwiększając długość czasu ich noszenia, na początku na chwilę, a następnie stopniowo wydłużać czas noszenia okularów przez dziecko. Wiele zależy od naszego nastawienia. Jeżeli będziemy mieli pozytywne, jest szansa, że i dziecko zaakceptuje okulary, jako stały element codzienności i nie będzie miało z ich noszeniem większego kłopotu.

Opracowanie:

Optyk Jak Się Patrzy Sylwia Lasek

Jabłonka , Wąska 1

  • tel. 505 461 369

Podziel się