Materiał Partnera Jak leczyć pękające pięty?

Jak leczyć pękające pięty?

Pękające pięty to zmora wielu ludzi. A każdy z nas chce mieć ładne i gładkie stopy, zwłaszcza latem, kiedy zakładamy lekkie obuwie, na przykład sandały. Zresztą nie chodzi tylko o wygląd, ale problem ten powoduje również dyskomfort. Okazuje się nawet, że w niektórych, drastycznych przypadkach, może być niebezpieczny dla zdrowia. Jak zatem dbać o skórę w tym miejscu i kiedy konieczna jest wizyta u podologa?

Skąd się bierze problem pękających pięt?

Naskórek na piętach narasta dwa razy szybciej niż w innych miejscach na ciele, a nie jest w stanie złuszczyć się naturalnie, bez pomocy peelingów czy pozostałych środków kosmetycznych. Jeżeli tej pielęgnacji nie będziemy wykonywać, zacznie on rogowacieć, powodując twardnienie pięty. Powstałe w ten sposób zrogowacenia mogą pękać, co jest bolesne i tworzy nieprzyjemny widok.

Przyczyną tego stanu rzeczy bywają też uwarunkowania genetyczne. Tutaj walka na własną rękę może okazać się niewystarczająca. Jeżeli dolegliwość nasila się i doprowadza w końcowym efekcie do krwawienia, należy udać się na terapię pękających pięt do podologa. Warto mieć na uwadze, że powstałe zmiany skórne i podrażniony naskórek to środowisko dla zarazków i bakterii, dlatego warto podjąć kurację jak najszybciej, na przykład w gabinecie podologicznym Odcisk Stopy - Medycyna Stopy Marzena Gralak.

Terapia pękających pięt u specjalisty

Chociaż leczenie nie jest skomplikowane, wymaga zaangażowania ze strony pacjenta i oczywiście wytrwałości. Jednakże naprawdę warto słuchać rad specjalisty, co pozwoli pozbyć się dolegliwości całkowicie. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się gładkimi piętami i móc chodzić w każdym obuwiu, bez konieczności zakrywania stóp.

W gabinecie podologicznym specjalista najpierw przeprowadzi rozmowę, między innymi wypyta o choroby przewlekłe, gdyż często opisywany problem ma podłoże w takich właśnie schorzeniach (na przykład cukrzyca, choroby zaburzające przepływ krwi, otyłość lub inne). Kolejną przyczyną rogowacenia naskórka stopy może być nawet zła dieta lub środowisko pracy. Na dolegliwość narażone są osoby, których zawód wymaga wielogodzinnego stania w jednym miejscu. W tym przypadku pomóc może dobrze dopasowane obuwie, na przykład z wkładką amortyzującą.

Kiedy podolog za pomocą wywiadu dojdzie już do przyczyny powstania problemu, będzie mógł dobrać odpowiednią terapię. Oczywiście istnieje mnóstwo domowych naturalnych metod leczenia, które można bezpiecznie wypróbować. Jeżeli jednak zauważymy, że na własną rękę nie potrafimy sobie z poradzić z pękającymi piętami, to udajmy się do podologa.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas