Artykuł sponsorowany Jak działa podtlenek azotu, czyli gaz rozweselający?

Jak działa podtlenek azotu, czyli gaz rozweselający?

Gaz rozweselający to często używany sposób znieczulenia podczas zabiegów stomatologicznych, zwłaszcza u dzieci. Jego zaletą jest bezinwazyjność oraz wysoka skuteczność, która pozwala zniwelować ból oraz stres towarzyszący zabiegom dentystycznym. Wdychanie podtlenku azotu wywołuje odprężenie i przyjemne oszołomienie przy zachowaniu pełnej świadomości i naturalnych odruchów u pacjenta.

Gaz rozweselający w stomatologii

Zabiegi stomatologiczne wielu pacjentom, zwłaszcza tym najmłodszym, kojarzą się z bólem oraz dyskomfortem. Nowoczesna stomatologia szczególną uwagę poświęca więc rozwojowi technik, których zadaniem jest niwelowanie bólu oraz zapewnienie pacjentowi maksimum komfortu i dobrego samopoczucia w trakcie wykonywania zabiegów. Jedną z takich skutecznych technik znieczulających jest stosowanie gazu rozweselającego. Jest to mieszania podtlenku azotu oraz tlenu, która podana do dróg oddechowych pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem zapewnia mu uczucie przyjemnego odprężenia i lekkiego oszołomienia. Gaz rozweselający nie powoduje jednak utraty świadomości ani naturalnych odruchów i pozwala pacjentowi świadomie uczestniczyć w zabiegu. Jego podanie sprawia, że pacjent czuje się komfortowo, jest spokojny i zrelaksowany. Podtlenek azotu niweluje także stres towarzyszący zabiegowi oraz pozwala pozbyć się lęku przed dentystą. Gaz rozweselający podczas zabiegów u dzieci stosuje przykładowo gabinet Codzienna stomatologia w Mysłowicach i Dąbrowie Górniczej.

Jak działa gaz rozweselający?

Podtlenek azotu podawany jest do dróg oddechowych pacjenta za pomocą pachnącej maski. Wdychając gaz, pacjent odpręża się i zapada w przyjemny stan przypominający śnienie na jawie. Dzięki temu nie odczuwa bólu ani dyskomfortu związanego z prowadzonym leczeniem dentystycznym i może oddać się przyjemnemu relaksowi. Gaz rozweselający najczęściej podawany jest dzieciom i młodzieży, które dzięki niemu chętniej odwiedzają dentystę i nie boją się zabiegów. Po zakończonym leczeniu pacjent najczęściej nie pamięta tego, co działo się w gabinecie. Nie oznacza to jednak, że leczenie przebiega bez jego świadomości. Pacjent zachowuje bowiem świadomość wykonywanych czynności w jego trakcie. Gaz rozweselający jest polecany osobom, które panicznie boją się dentysty, w tym małym dzieciom, dla których wizyta w gabinecie wywołuje nieprzyjemne skojarzenia. Także osoby dorosłe, które obawiają się podania tradycyjnego znieczulenia, mogą z powodzeniem skorzystać z podtlenku azotu, który zmniejszy niepokój i dyskomfort towarzyszący wizycie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas