Artykuł sponsorowany Jak dobrać tabletki antykoncepcyjne?

Jak dobrać tabletki antykoncepcyjne?

Wiele kobiet szuka najlepszych metod zabezpieczenia się przed ciążą. Jednym ze sposobów są tabletki antykoncepcyjne. Ich głównym składnikiem są hormony, które mają za zadanie zwiększać gęstość śluzu szyjki macicy w celu uniemożliwiania przedostawania się plemników oraz blokować owulację. W jaki sposób dobrać odpowiednie pigułki?

Oczekiwania względem antykoncepcji

Kobieta, która chce rozpocząć stosowanie antykoncepcji, powinna w pierwszej kolejności wybrać się do lekarza ginekologa. To właśnie on wskaże poszczególne sposoby zapobiegania przed ciążą i wspólnie z nim pacjentka podejmie właściwą decyzję. Pierwszym krokiem jest wyczerpujący wywiad, podczas którego lekarz będzie chciał dowiedzieć się o przebyte choroby i poznać oczekiwania względem antykoncepcji. Zapobieganie ciąży nie jest jedyną zaletą antykoncepcji. Pigułki hormonalne mogą również regulować cykl miesiączkowy, zmniejszając związane z nim przykre dolegliwości, poprawiać wygląd skóry czy wpływać na nadmierne owłosienie – wyjaśnia nasz ekspert z Gabinetu ginekologiczno-położniczego w Białymstoku. O wszystkich tych potrzebach należy powiedzieć lekarzowi, który na podstawie wskazań będzie sugerować najbardziej skuteczną w danym zakresie antykoncepcję.

Najważniejsze są badania

Wiele kobiet doradza sobie nawzajem najskuteczniejsze według nich rodzaje antykoncepcji. Jednak tabletki dobre dla koleżanki wcale nie muszą właściwie działać u ciebie. Każdy kobieta ma inny organizm. Dlatego kolejnym krokiem po wizycie u specjalisty i dokładnym wywiadzie, powinny być badania, pozwalające adekwatnie do oczekiwań i stanu zdrowia dobrać tabletki antykoncepcyjne. To oczywiście badanie ginekologiczne, badanie USG narządów rodnych oraz badania krwi, a dokładniej morfologia oraz próby wątrobowe. Dopiero po ich wykonaniu możliwe jest dokonanie należytego wyboru.

Skutki uboczne tabletek antykoncepcyjnych

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, należy jeszcze poznać skutki uboczne stosowania antykoncepcji. Nie każda kobieta ma ich świadomość, a wiele z nich pojawia się dopiero po drugim czy trzecim cyklu. Mogą to być bóle głowy, plamienia czy spadek libido. Jeśli wystąpią te bądź inne dolegliwości, należy jeszcze raz udać się do lekarza, który zweryfikuje występujące uciążliwości związane z braniem tabletek. Prawdopodobnie zmieni ich rodzaj, aby kobieta mogła w końcu w pełni czerpać korzyści ze stosowania antykoncepcji.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas