Materiał Partnera Jak dobrać kształt oprawek do twarzy?

Jak dobrać kształt oprawek do twarzy?

Okulary - osoby, które borykają się z wadami wzroku, najczęściej i najchętniej decydują się na taką właśnie metodę korekcji jednego z najważniejszych dla człowieka zmysłów. Część z nas wybiera soczewki kontaktowe, jednak nie każdy czuje się w nich komfortowo i nie każdy może je nosić, na przykład ze względu na swoją pracę. Dawniej zależało nam wyłącznie na tym, by poprawić wzrok. Dziś okulary to także element naszego stylu. Wiele osób traktuje okulary jak biżuterię! Jak wybrać odpowiednie okulary do kształtu naszej twarzy?

Dlaczego wybór okularów jest ważny?

Okulary pozwalają nam nie tylko skorygować wadę wzroku, ale także odwrócić uwagę od pewnych niedoskonałości naszej twarzy. Niewłaściwie dobrane okulary niestety te niedoskonałości podkreślą, dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu na wybór odpowiednich opraw. W okularach powinniśmy się czuć w 100% komfortowo, tak by nie odkładać ich na bok, na przykład przed ważniejszym wyjściem. Chcemy nosić je z przyjemnością. Z okularami najczęściej problem mają najmłodsi. Nagle okazuje się, że z ich oczami coś jest nie tak i muszą zacząć chodzić w szkłach. Słowo "okularnik" powinno być dla nich komplementem, a nie przykrym komentarzem ze strony innych dzieci. Niektórzy rodzice nie zdają sobie sprawy, że ich dziecko przed wejściem do szkoły zwyczajnie chowa okulary do plecaka, żeby inni ich nie widzieli - mówi nam ekspertka z salonu Nemezis z Gliwic. Wtedy nasze starania, by dziecko widziało dobrze i nie wysilało nadmiernie wzroku w czasie lekcji, są niestety bezwartościowe. Jak dobrać oprawy okularów, by pasowały do kształtu twarzy? Przygotowaliśmy krótki poradnik.

Kolor to nie wszystko

Kiedy wybieramy się do salonu optycznego po nowe okulary, często mamy już swoją wizję, jak powinny one wyglądać. Większość z nas w pierwszej kolejności zwraca uwagę na kolor opraw, dopiero później na ich kształt. Nie jest to dobre rozwiązanie, powinniśmy zaczynać od kształtu. Przykład? Okrągłe okulary dodatkowo zaokrąglają rysy twarzy, niezależnie od koloru, a nie na tym nam zależy. Osobom o okrągłej twarzy polecane są okulary o kształcie kwadratowym, prostokątnym. Warto wybrać okulary z cienkimi oprawkami. Okulary wysmuklą naszą buzię, nie będą jej dodatkowo zaokrąglać. Do twarzy owalnej pasują właściwie wszystkie rodzaje okularów, mamy więc spory wybór. Przymierzmy kilka par okularów, które wpadną nam w oko i sprawdźmy, jak będą się na nas prezentowały. Przyjrzyjmy się, czy bardziej pasują nam oprawy wąskie, czy szerokie. Czy lepiej wyglądamy w okularach okrągłych, czy kwadratowych, o większych szkłach, czy mniejszych? Wybór należy do nas. Dla twarzy w kształcie serca (szersze czoło i policzki, wąska żuchwa) polecane są okulary o kształcie owalnym lub okrągłym z cienkimi oprawami. Do twarzy kwadratowej pasują okulary bezramkowe, które jak bumerang powracają do mody. Jeśli mamy wątpliwości, wybierzmy się do sprawdzonego salonu optycznego i poprośmy o poradę fachowców, którzy z pewnością dadzą nam kilka wskazówek. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas