Materiał Partnera Jak dbać o wygląd zębów za pomocą stomatologii estetycznej?

Jak dbać o wygląd zębów za pomocą stomatologii estetycznej?

Piękny i szczery uśmiech ma niesamowicie ważne znaczenie. Nie zawsze da się o niego zadbać domową pielęgnacją jamy ustnej. Osoby obdarzone przez naturę problematycznym uzębieniem mogą odpowiednio się o nie zatroszczyć poprzez zabiegi stomatologii estetycznej. Nowoczesne technologie oraz urządzenia zlikwidują nawet najbardziej postępujące i niekorzystne zmiany, poprawiając tym samym wygląd zębów.

Czym jest stomatologia estetyczna i jak wspomaga dbanie o zdrowy uśmiech?

Dla większości ludzi ważny jest nie tylko dobry stan zębów, ale także ich atrakcyjny wygląd. Dlatego też decydują się na różnorodne zabiegi stomatologii estetycznej, których celem jest poprawa wyglądu uzębienia.Stosowane współcześnie technologie oraz innowacyjne rozwiązania pozwalają pacjentom na zmianę koloru, a nawet kształtu zębów. Do najczęściej stosowanych zabiegów stomatologii estetycznej zalicza się:

  • piaskowanie, czyli usuwanie przebarwień i kamienia nazębnego,
  • wybielanie – nakładkowe lub za pomocą lampy,
  • skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego,
  • licówki, czyli porcelanowe lub wykonane z materiału kompozytowego nakładki zmieniające kształt zębów.

Dentysta zajmujący się tą dziedziną stomatologii ocenia stan zgryzu oraz proponujesposoby na jego poprawę. Zabiegi tego rodzaju polecane są szczególnie osobom z problematycznym uzębieniem. Dzięki nim klient zyskuje nie tylko piękny, ale przede wszystkim zdrowy uśmiech.

Brzydki kształt oraz przebarwienia pojawiające się na zębach należy niezwłocznie usunąć. Ich zaniedbanie może bowiem prowadzić do poważniejszych problemów stomatologicznych, które będą wymagały poświęcania czasu oraz pieniędzy pacjenta. – radzi dr Ewa Osękowska z gabinetu stomatologiczno-implantologicznego PDI.

Przeciwwskazania do zabiegów

Nie każdy może skorzystać z usług stomatologa estetycznego. Jak w większości zabiegów poprawiających wygląd, tak i w tym przypadku istnieją pewne przeciwwskazania do skorzystania z nich przez pacjenta. Zabiegom nie powinny być poddawane osoby, które nie ukończyły 16. roku życia. Poza tym dentysta może odmówić ich wykonania u pacjentów mających niewyleczone zęby lub zły stan zdrowia. Zabiegów stomatologii estetycznej nie poleca się ponadto kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Przeciwwskazaniem może być też alergia oraz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatów stomatologicznych.

Pierwsza wizyta w gabinecie stomatologa estetycznego odbywa się zazwyczaj za zasadzie konsultacji. Pacjent przedstawia wtedy swoje oczekiwania, a dentysta na podstawie przeprowadzonego wywiadu dobiera odpowiednią metodę na poprawę wyglądu zębów.

Podziel się