Artykuł sponsorowany Jak chronić oczy podczas pracy przy komputerze?

Jak chronić oczy podczas pracy przy komputerze?

Każdego dnia nasze oczy narażone są na szereg czynników zewnętrznych, które powodują ich przesuszenie, podrażnienie i zaczerwienienie. Szczególnie mocno szkodzi im światło niebieskie emitowane przez ekrany. A tych jest w naszym otoczeniu szczególnie dużo. Na uszkodzenie wzroku z powodu nadmiernej ekspozycji oczu na ten rodzaj światła w głównej mierze narażone są osoby pracujące przy komputerze. Jak temu zapobiec?

Jak światło niebieskie wpływa na wzrok?

Urządzenia cyfrowe stały się nierozłącznym elementem naszej codzienności i trudno oczekiwać, żebyśmy przestali z nich korzystać. Laptopy i smartfony ułatwiają nam pracę i dostarczają rozrywki, ale emitują też sztuczne światło niebieskie, które jest źle tolerowane przez nasze oczy. Zaczerwienienie i podrażnienie gałek ocznych to pierwszy znak, że nie radzą sobie one z jego natężeniem. W dłuższej perspektywie czasu nadmierna ekspozycja oczu na światło niebieskie może doprowadzić do zwyrodnienia plamki żółtej, problemów z ostrością widzenia lub pogłębienia się wady krótkowzroczności. Zmiany w jakości widzenia zachodzą stopniowo, dlatego też trudno wychwycić je na czas. Nie należy zatem ignorować objawów wskazujących na cyfrowe zmęczenie wzroku. Jak informuje specjalista z Salonu Optycznego w Leżajsku – należą do nich:

  • uczucie suchości oka,

  • zaczerwienienie i łzawienie oczu,

  • nieostre widzenie,

  • bóle głowy.

Wiele osób próbuje ratować się kroplami do oczu, ale to za mało. Jak skutecznie zabezpieczyć wzrok przed sztucznym światłem niebieskim? O tym już za chwilę.

Skuteczne sposoby na ochronę wzroku przed niebieskim światłem

Pierwszym krokiem w walce o zdrowie oczu jest rozsądne korzystanie z urządzeń cyfrowych. Oczywiście osoby pracujące przy komputerze nie mogą ot tak skrócić sobie czasu pracy, tłumacząc się troską o swój wzrok. Mogą jednak zastosować specjalne filtry „ocieplające” wyświetlacz, co zmniejszy natężenie światła niebieskiego. Mowa tu tak zwanym „trybie czytania” czy „trybie nocnym”. Każdy, kto spędza wiele godzin przed monitorem, powinien też wyposażyć się w specjalne okulary do pracy przy komputerze. Dzięki innowacyjnej konstrukcji soczewek skutecznie blokują one światło niebieskie, umożliwiając komfortową pracę. Wszystkie okulary do pracy przy komputerze posiadają w standardzie również powłokę antyrefleksyjną, która minimalizuje odbicia światła i zwiększa przejrzystość obrazu odbieranego przez oczy. Okulary do komputera muszą pochodzić ze sprawdzonego źródła i powinny być idealnie dopasowane do potrzeb użytkownika. Choć na internetowych aukcjach znajdziemy ich zatrzęsienie, zachęcamy do tego, by okulary kupować tylko w sprawdzonych salonach optycznych.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas