Materiał Partnera Indywidualne wyroby ortopedyczne od A do Z

Indywidualne wyroby ortopedyczne od A do Z

Zakłady Ortopedyczne im. Wacława Omiotka to jeden z liderów branży wyrobów ortopedycznych w regionie. Firma posiada wieloletnie doświadczenie i szeroką ofertę indywidualnego zaopatrzenia ortopedycznego. Zakłady ortopedyczne oferują profesjonalne i wysokiej jakości produkty medyczne. Są to: protezy tymczasowe i ostateczne kończyn dolnych i górnych, ortezy kończyn dolnych i górnych, gorsety stabilizujące i Cheneau do leczenia skolioz, aparaty kończyn dolnych, wkładki ortopedyczne komputerowe CAD/CAM, termoplastyczne oraz wykonywane na podstawie miary gipsowej, a także obuwie ortopedyczne. Wszystkie wyroby są indywidualnie dostosowane do potrzeb pacjenta.

Obuwie ortopedyczne

Buty wykonane na indywidualne zamówienie dają gwarancję dopasowania i wygody. Tego typu zaopatrzenie ortopedyczne jest nieodzownym elementem w przypadku:

  • wad wrodzonych w obrębie kończyn dolnych,
  • amputacji przodostopia i śródstopia,
  • skrótu kończyny dolnej,
  • zespołu stopy cukrzycowej,
  • schorzeń neurologicznych,
  • reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS),
  • zniekształceń stóp np. stopa końsko-szpotawa, piętowa, wydrążona, płaskostopie podłużne, koślawość i inne.

Zakłady Ortopedyczne im. Wacława Omiotka oferują indywidualne obuwie ortopedyczne, wykorzystując do tego wysokiej jakości materiały. Cholewki obuwia są wykonywane ze skór naturalnych licowych lub nubukowych o różnorodnej kolorystyce.

Ortezy

Ze względu na funkcję, którą spełniają, ortezy można podzielić na: korygujące, stabilizujące, odciążające, czynnościowe i unieruchamiające. Podstawowym celem stosowania ortez jest przywrócenie czynności ruchowej w przypadku wad wrodzonych i nabytych oraz po przebytych zabiegach operacyjnych.

Firma im. Wacława Omiotka oferuje ortezy kończyn dolnych typu AFO, DAFO, GRAFO, KAFO, HKAFO. Zaopatrzenie tego typu jest wykonywane na podstawie indywidualnej miary gipsowej, którą poprzedza wywiad i funkcjonalna ocena pacjenta.

Protezy kończyn dolnych

Protezy stosuje się w celu zastąpienia i odtworzenia funkcji danej części narządu ruchu, utraconej na drodze amputacji lub w wyniku wad wrodzonych. Najczęstszą przyczyną amputacji są następstwa chorób naczyniowych.

W Zakładach Ortopedycznych im. Wacława Omiotka do produkcji protez wykorzystuje się elementy renomowanych firm np. OttoBock czy Ossur.

Gorsety Cheneau do leczenia skolioz

Zasada działania gorsetów Cheneau do leczenia skolioz polega na derotacji kręgów i normalizacji w płaszczyźnie strzałkowej, co w połączeniu z siłami korekcyjnymi oraz elongacją da trójwymiarową korekcję kręgosłupa.

W Zakładach Ortopedycznych im. Wacława Omiotka wykorzystuje się najnowocześniejszą technologię do produkcji gorsetów. Pobranie miary polega na skanowaniu 3D ciała pacjenta, bez konieczności stosowania opasek gipsowych. Gorsety projektowane są metodą komputerową w środowisku CAD/CAM.

Wkładki ortopedyczne

Ten rodzaj zaopatrzenia ortopedycznego stosuje się w celu odciążenia, wspomagania i stymulowania określonych funkcji stopy. Na rynku dostępne są różne rodzaje wkładek, takie jak: komputerowe CAD/CAM, termoplastyczne, czy te wykonywane na podstawie miary gipsowej.

Firma im. Wacława Omiotka oferuje wszystkie wyżej wymienione rodzaje wkładek ortopedycznych, które są bezkonkurencyjne w stosunku do wyrobów gotowych, ze względu na ich indywidualność wykonania.

Umowa NFZ

Zakłady Ortopedyczne im. Wacława Omiotka posiadają umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na zaopatrzenie w wyroby medyczne. Udzielana refundacja NFZ pokrywa częściowo koszty wyrobów medycznych, dzięki czemu wykonywane indywidualne zaopatrzenie ortopedyczne jest bardziej dostępne.

Opracowanie:

Podziel się