Artykuł sponsorowany Esperal - czym jest i jak działa?

Esperal - czym jest i jak działa?

Esperal jest jedną z najstarszych, skutecznych metod leczenia alkoholizmu. Odkąd metoda ta pojawiła się na rynku minęło tak naprawdę sporo lat, jednak nadal cieszy się dużą popularnością i jest uznawana za skuteczną metodę postępowania leczniczego w przebiegu choroby alkoholowej. Nie każdemu jednak medyczna nazwa Esperal coś mówi. Wyjaśniamy, czym jest i jak działa.

Czym jest Esperal?

Główną substancją czynną leku Esperal jest Disulfiram, który jest organicznym związkiem chemicznym. Po jego wprowadzeniu do organizmu oraz w kontakcie z alkoholem etylowym zmienia sposób metabolizowania tej substancji. Powoduje to niemal całkowitą blokadę produkcji enzymu dehydrogenazy aldehydowej, który w decydującej mierze odpowiada za prawidłowy proces metabolizowania przez organizm alkoholu etylowego. Blokada działania powoduje, że po spożyciu alkoholu w organizmie gromadzą się spore, nadmierne ilości aldehydu octowego. Jest to czynnik bezpośrednio odpowiedzialny za nieprzyjemne, niebezpieczne efekty, jakie powoduje spożycie alkoholu etylowego u osób, które przeszły zabieg implantacji. W wyniku interakcji alkoholu z Esperalem najczęściej występuje nadmierne pocenie, wymioty, pokrzywka, zawroty głowy oraz tachykardia. Niewiele jest takich firm, jak np. Piotr Rud Med-Rud, której specjalizacją jest implantacja esperalu.



Skuteczność esperalu

Wielu uzależnionym od alkoholu osobom, zabieg implantacji pomógł się wyleczyć. Jest to skuteczna metoda - tak twierdzą osoby ją stosujące. To właśnie skuteczność możemy nazwać największą zaletą esperalu. Okres abstynencji osobom uzależnionym pozwala na podjęcie świadomej decyzji o rozpoczęciu terapii odwykowej. Wielu niepijących alkoholików ma za sobą liczne implanty. Esperal może zatem być jednym z elementów sprzyjających wychodzenie z tego nałogu. Terapeuci podkreślają, że bez leczenia z prawdziwego zdarzenia trwałe poradzenie sobie z uzależnieniem za pomocą wszywki jest mało prawdopodobne. Co prawda zdarza się to rzadko, ale jednak zdarza. Niestety błędnie jednak wiele osób twierdzi, że wszywka w zupełności wystarczy. Nie jest to prawda. Zależy to oczywiście od tego, jak bardzo uzależniona jest dana osoba. Należy zatem wybrać się do specjalisty i ustalić, co może pomóc. Istnieją także tabletki posiadające Disulfiram, mają dokładnie to samo działanie. Są one jednak znacznie mniej skuteczne, ponieważ uzależniona osoba w dowolnej chwili może przestać brać tabletki i zacząć pić alkohol. Ciężej jednak jest z usunięciem wkładki.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas