Artykuł sponsorowany Endodoncja, czyli kilka słów o leczeniu kanałowym zębów

Endodoncja, czyli kilka słów o leczeniu kanałowym zębów

Problemy z zębami dotyczą tak naprawdę każdego z nas. Niekiedy dochodzi do sytuacji, gdy przy różnego rodzaju uszkodzeniach bądź infekcjach wykonuje się endodoncję. Przeprowadza się ją przede wszystkim w celu uniknięcia konieczności trwałego usunięcia zęba. Ze względu na to, iż endodoncja stanowi tak naprawdę jeden z podstawowych zabiegów stomatologicznych, to warto dowiedzieć się więcej na jej temat.

Na czym polega endodoncja?

Endodoncja w stomatologii zachowawczej jest potocznie określana mianem leczenia kanałowego. Stanowi ona pewnego rodzaju zabieg dentystyczny polegający głównie na diagnostyce oraz leczeniu chorób, które dotyczą miazgi zębowej, a także tkanek okołowierzchołkowych. Proces ten rozpoczyna się od podania miejscowego znieczulenia. Następnie stomatolog otwiera koronę zęba, by przeprowadzić płukanie kanałów. Ten etap ma na celu oczywiście zlikwidowanie obumarłej miazgi zębowej oraz bakterii. Następnie stomatolog osusza kanały, a także wypełnienia je biokompatybilnym materiałem, by na koniec wypełnić ząb tak zwaną gutaperką.

W jakich sytuacjach wykonuje się leczenie kanałowe?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, leczenie kanałowe stosuje się przy różnego rodzaju infekcjach związanych z miazgą zębową. Jest to oczywiście bardzo uciążliwa dla nas sytuacja, ponieważ głównym czynnikiem, który doprowadza do tego typu stanów, jest wysoce zaawansowana próchnica. Zapalenie miazgi zębowej powoduje często także, iż organizm daje nam niejednokrotnie wiele, rozmaitych sygnałów informujących o konieczności wizyty w sprawdzonym Gabinecie stomatologicznym Best Way Dent z Warszawy oraz przeprowadzeniu leczenia kanałowego. Wśród niepokojących symptomów wyróżniamy tutaj przede wszystkim silne bóle zęba, pojawiającą się wokół lub w jego wnętrzu ropę, powiększenie węzłów chłonnych oraz opuchliznę dziąseł.

Koszt i przeciwwskazania leczenia kanałowego

Leczenie kanałowe w wielu sytuacjach jest po prostu niezbędne. Jeżeli chodzi o sam koszt owego zabiegu, to tak naprawdę zależy on od wielu czynników. Brane są tutaj pod uwagę między innymi takie kwestie jak ilość kanałów w zębie, a także wybrana metoda. Endodoncja to tak naprawdę zabieg stosunkowo bezpieczny, jednakże czasem wymaga dodatkowych konsultacji w przypadku grupy pacjentów podwyższonego ryzyka, u których przeprowadzenie zabiegu mogłoby doprowadzić do powikłań. Mowa tutaj między innymi o zbyt dużym zniszczeniu ścian zęba.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas