Materiał Partnera Działanie wszywki z esperalu na Twój organizm, czyli wszystko, co należy wiedzieć o esperalu

Działanie wszywki z esperalu na Twój organizm, czyli wszystko, co należy wiedzieć o esperalu

Choroba alkoholowa dotyka coraz to młodszych ludzi i odciska duże piętno na ich zdrowiu psychicznym oraz fizycznym. Prowadzi do upadku moralności i pogłębia stan depresji, w którym zazwyczaj znajduje się osoba pijąca. Esperal okazuje się być skuteczną terapią w walce z alkoholizmem. Zatem postarajmy się dobrze zrozumieć jego działanie oraz skutki, jakie wywołuje w organizmie. Zapraszamy do lektury.

Metabolizm alkoholu

Alkohol, który spożywamy, jest roztworem etanolu o jego różnej zawartości procentowej. W organizmie za jego rozkład odpowiadają dwa enzymy:

●       dehydrogenaza alkoholowa,

●       dehydrogenaza aldehydowa- ADH.

Pierwszy z wymienionych powyżej enzymów działa w wątrobie, gdzie rozkłada etanol do aldehydu octowego. Drugi zaś zamienia aldehyd w kwas octowy. Końcowymi produktami przemiany alkoholu są woda i dwutlenek węgla.

Działanie esperalu

Esperal, czyli disulfiram działa poprzez blokowanie dehydrogenazy aldehydowej, co prowadzi do nagromadzenia w organizmie aldehydu octowego. Jego zwiększone stężenie objawia się jako typowe zatrucie alkoholowe, czyli bóle głowy, wymioty, nudności, przyspieszona akcja serca czy zaczerwienienie twarzy. Objawy te mogą utrzymywać się nawet do kilku godzin w zależności od ilości spożytego alkoholu.

Skuteczna terapia choroby alkoholowej

Skutecznym leczeniem uzależnienia od alkoholu jest połączenie terapii behawioralnej wraz z terapią farmakologiczną. Terapia behawioralna pozwala pacjentowi zgłębić tajemnice jego psychiki, doszukać się wewnętrznych przyczyn nagminnego picia alkoholu oraz poznać techniki walki z nieodpartą chęcią na alkohol. Terapia farmakologiczna, czyli zabieg implantacji podskórnej esperalu sprawia, że uzależniony boi się wypicia jakiegokolwiek alkoholu ze względu na skutki uboczne.

Jak przebiega zabieg implantacji esperalu?

Przed zabiegiem lekarz odbywa rozmowę z pacjentem, podczas której informuje go o skutkach przyjmowania alkoholu po zabiegu wszycia esperalu. Pacjent podpisuje świadomie zgodę na zabieg, który trwa około 10 minut i przebiega w znieczuleniu miejscowym. Założenie szwów miejscowych uwalnia pacjenta od późniejszej konieczności zdejmowania ich.

Zabieg wszczepienia esperalu na terenie Warszawy oraz okolic przeprowadza doświadczony i wykwalifikowany specjalista chirurgii ogólnej, oraz onkologicznej Piotr Michał Rud.  W swoim ośrodku MED-RUD Piotr Michał Rud zapewnia warunki oraz sprzęt najwyższej jakości. Dodatkowo oferuje wystawienie zaświadczenia o przeprowadzonej implantacji podskórnej esperalu oraz zajmuje się bezpłatnym leczeniem ewentualnych powikłań po zabiegowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas