Materiał Partnera Dobór pierwszych okularów -  jakie trudności możemy napotkać?

Dobór pierwszych okularów - jakie trudności możemy napotkać?

Dobór pierwszych okularów nie zawsze jest prostym zadaniem. Oczywiście okulary korekcyjne powinny zostać idealnie dopasowane do rodzaju i wielkości wady wzroku pod czujnym okiem specjalisty. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej na ten temat i poznać trudności, jakie można napotkać przy doborze pierwszych okularów. Zapraszam do lektury.

W jaki sposób dobiera się pierwsze okulary?

Okulary korekcyjne mają kilka podstawowych funkcji. Pierwszą z nich jest oczywiście korekta wzroku i umożliwienie pacjentowi komfortowego, ostrego widzenia. Okulary sprawiają jednak również, że wzrok nie ulega dalszemu pogarszaniu się, które mogłoby być spowodowane nadmiernym jego wytężaniem. Wielu pacjentów, zarówno z dalekowzrocznością, jak i krótkowzrocznością, skarży się na uciążliwe bóle głowy. Zastosowanie odpowiednich okularów może pomóc zwalczyć także tę dolegliwość. Chcąc skonsultować swój problem ze wzrokiem i zbadać oczy, warto wybrać się do sprawdzonego miejsca, jakim jest między innymi Salon Optyczny Oko na Świat w Warszawie.

Przed dobraniem odpowiednich okularów korekcyjnych, specjalista, jakim jest optyk lub optometrysta, przeprowadza szczegółowe badanie wzroku pacjenta. Polega ono na podaniu do oczu specjalnych kropli, które chwilowo i celowo pogarszają widzenie badanej osoby. Po zakropleniu oczu następuje badanie za pomocą specjalnie przystosowanej ku temu aparatury. Specjalista ocenia, czy gałki oczne funkcjonują prawidłowo i czy nie są objęte żadnego rodzaju stanem chorobowym. To właśnie po takim badaniu okulista bądź optometrysta zaleca pacjentowi korekcję optyczną i wystawia receptę na odpowiednie szkła korekcyjne.

Jakie oprawki wybrać do pierwszych okularów?

Oczywiste jest, że rodzaj szkieł korekcyjnych dobierany jest przez specjalistę. Oprawki do okularów każdy pacjent wybiera jednak według swoich indywidualnych preferencji. Aby dobrze czuć się w nowych okularach korekcyjnych, zwłaszcza tych pierwszych, warto wybrać taki kształt i kolor oprawek, które będą pasowały zarówno do kształtu twarzy, jak i typu urody. W salonach optycznych istnieje możliwość przymiarki różnych modeli. Profesjonalista chętnie pomoże w doborze tych najbardziej odpowiednich. Warto zwrócić też uwagę na rozmiar. Oprawki nie powinny zsuwać się z nosa przy schylaniu głowy, ani unosić się podczas uśmiechu.

Wybór pierwszych okularów jest przełomowym momentem zarówno dla zdrowia, jak i wizerunku pacjenta. O pomoc w doborze oprawek warto poprosić profesjonalistę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas