Artykuł sponsorowany Dlaczego warto rozpocząć leczenie ortodontyczne w dorosłym wieku?

Dlaczego warto rozpocząć leczenie ortodontyczne w dorosłym wieku?

Obecnie coraz więcej dorosłych osób decyduje się na założenie stałego aparatu ortodontycznego. Dumnie eksponują go celebryci, gwiazdy kina, czy politycy. Jeszcze do niedawna leczenie ortodontyczne na większą skalę prowadzono głównie u dzieci. Co się zmieniło? Na jakie efekty możemy liczyć udając się do ortodonty jako dorosły?

Dawniej- powód do wstydu, dziś – modny gadżet

Każdy z nas pragnie mieć piękny uśmiech niezależnie od wieku. Proste, białe zęby to ogromny atut, który dodaje nam pewności siebie i ułatwia kontakty towarzyskie. Jeszcze kilkanaście lat wstecz aparaty ortodontyczne miały wręcz przerażającą konstrukcję. Dzieci, które musiały nosić je na stałe, często stawały się obiektem drwin ze strony rówieśników. Na szczęście to już przeszłość, a nowoczesne aparaty ortodontyczne prezentują się dużo bardziej estetycznie i interesująco.

W dużej mierze to właśnie z tego powodu coraz więcej osób dorosłych zdecydowało się odwiedzić specjalistę. Jak przekonuje pani Aleksandra Łojczyk – stomatolog i ortodonta-  rozpoczęcie leczenia ortodontycznego jest możliwe w każdym wieku. Wady zgryzu u osoby dorosłej można skorygować w taki sam sposób, jak robi się to u dzieci, czy młodzieży, a efekty niejednokrotnie przechodzą oczekiwania pacjentów.

Zalety noszenia aparatu ortodontycznego w dorosłym wieku

Zanim zdecydujemy się na założenie aparatu ortodontycznego, konieczne będzie wyleczenie zębów oraz dziąseł, o ile posiadamy jakiekolwiek problemy stomatologiczne. Czasami ignorujemy drobny ubytek, przekładając wizytę u dentysty z miesiąca na miesiąc. Wdrożenie leczenia ortodontycznego wymusza na nas poniekąd większą dbałość o stan jamy ustnej, co można uznać za ogromną zaletę. W codziennym życiu raczej niewiele uwagi poświęcamy naszym zębom, nie zdając sobie sprawy, jak ważne są one dla prawidłowego funkcjonowania całego układu pokarmowego.

Chcąc nie chcąc – zęby są naszą wizytówką. Ich brak lub wyraźne zaniedbanie od razu widoczne są dla rozmówcy. Wbrew pozorom ma to duży wpływ na aspekt społeczny naszego życia. Mając krzywy zgryz, uśmiechamy się mniej chętnie bądź staramy się maskować usta przy pomocy dłoni. Założenie aparatu ortodontycznego to nie tylko wyraz dbałości o nasze zdrowie, ale też sposób na poprawę samopoczucia.

Wady zgryzu mogą powodować wiele dolegliwości zdrowotnych. Stłoczone zęby ciężko jest skutecznie wyszczotkować, co sprzyja rozwojowi próchnicy. Wiele dorosłych osób, które nie podjęło w porę leczenia ortodontycznego, boryka się też z parodontozą. Ponadto wady zgryzu mogą powodować bóle żuchwowo-skroniowe i sprawiają, że twarz starzeje się szybciej, gdyż mięśnie nie mają właściwego oparcia na kościach.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas