Materiał Partnera Digital Smile Design, czyli zaprojektuj swój uśmiech

Digital Smile Design, czyli zaprojektuj swój uśmiech

Atrakcyjny wygląd dodaje nam pewności siebie i sprawia, że jesteśmy przychylniej postrzegani przez otoczenie. Na atrakcyjność składa się wiele czynników, a jednym z najważniejszych jest uśmiech. Zdrowe, równe i białe zęby to rzadki dar od natury. Większość z nas boryka się z mniejszymi lub większymi problemami z uzębieniem. Nie oznacza to jednak, że nie możemy zachwycać uśmiechem niczym gwiazda Hollywood. Z pomocą doświadczonego stomatologa efekty metamorfozy pacjent może zobaczyć jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Jak to możliwe?

Digital Smile Design – co to takiego?

Zdarza się, że decyzja o podjęciu długotrwałego leczenia ortodontyczno-stomatologicznego poprzedzona jest wieloma wątpliwościami. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że jest to terapia kosztowna. Nieestetyczny uśmiech to częsty kompleks, który odbiera pewność siebie, utrudnia zawieranie nowych znajomości, a czasem nawet staje nam na drodze do spełnienia w życiu zawodowym i uczuciowym. Metamorfoza uśmiechu to szansa na szczęśliwsze życie. Czy szczęście można wycenić?

Digital Smile Design to narzędzie, które pozwala specjalistom stworzyć szczegółowy i indywidualny plan leczenia. Pacjent nie jest jedynie obserwatorem tych działań, lecz bierze czynny udział w projektowanie swojego nowego uśmiechu. Dzięki wizualizacji komputerowej, może on zobaczyć efekty wszystkich zabiegów, zanim te w ogóle się rozpoczną. Działa to niezwykle motywująco i dyscyplinująco, co ma korzystny wpływ na przebieg metamorfozy.

Jak projektuje się uśmiech?

Jak przekonuje specjalista z centrum implantologii i stomatologii estetycznej „Cichoń” – każda metamorfoza uśmiechu rozpoczyna się od dokładnej oceny stanu uzębienia pacjenta i zebrania materiałów w postaci dokumentacji fotograficznej. Zdjęcia wykonywane są ze wszystkich stron, by wychwycić jak najwięcej cech uśmiechu pacjenta i zaobserwować specyfikę jego mimiki. Istotne są również wyobrażenia pacjenta dotyczące metamorfozy. Nowy uśmiech musi być dopasowany nie tylko do fizjonomii danej osoby, ale też do jej osobowości i oczekiwań estetycznych.

Na podstawie zdobytych informacji stomatolog wykonuje projekt graficzny, który staje się pewnego rodzaju  drogowskazem dla wszystkich planowanych zabiegów. Digital Smile Design daje szereg możliwości, jeżeli chodzi o manewrowanie kształtem, strukturą, długością i kolorem uzębienia w wersji cyfrowej. Generowana jest nakładka 2D, która staje się podstawą do tworzenia odlewów i tymczasowych uzupełnień. Aplikuje się je do jamy ustnej pacjenta, by potwierdzić zgodność projektu z jego oczekiwaniami. Po uzyskaniu aprobaty, zespół specjalistów zabiera się do pracy, by odtworzyć wybrany „model uśmiechu” w buzi zainteresowanego.

Opracowanie:

Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Cichoń

Kraków , Borelowskiego-Lelewela 13

Podziel się