Artykuł sponsorowany Depresja - jak ją rozpoznać?

Depresja - jak ją rozpoznać?

Depresja to bardzo ciężkie do wyleczenia, a także trudne do zdiagnozowania schorzenie. Z roku na rok, odsetek osób cierpiących na tego typu zaburzenia staje się coraz wyższy. Problemem jest również brak wczesnej diagnozy oraz wstyd przed pójściem do lekarza. W tym artykule dowiesz się, jakie objawy mogą wskazywać na depresję oraz kiedy należy zwrócić się do lekarza po pomoc!

Depresja - dlaczego tak ciężko ją zdiagnozować? Czym się charakteryzuje?

Wśród najczęściej dostrzeganych objawów depresji jest brak radości z życia oraz kłopoty ze snem. Osoba cierpiąca na depresję myśli tylko o negatywnych aspektach życia codziennego. To wszystko prowadzi do powolnego niszczenia organizmu. Ze względu na czynnik psychiczny, który odpowiada za rozwój depresji, osoba chora na początku może nie dostrzegać tych problemów, zwalając je na zmęczenie oraz niedostateczną ilość snu. 

Problem z diagnozą depresji najczęściej jest spowodowany brakiem jednoznacznych objawów wskazujących na tę jednostkę chorobową. Czasem osoby dotknięte depresją chodzą do lekarzy, którzy zajmują się ich leczeniem z nerwicy. Jak widzisz, kluczowe jest odpowiednie rozpoznanie, które pozwoli na dobranie odpowiedniej formy leczenia. Wśród najbardziej charakterystycznych objawów depresji można wymienić:

  • smutek
  • płaczliwość
  • brak energii oraz chęci do życia
  • nieustanne zmęczenie
  • zmniejszenie apetytu lub niekontrolowane objadanie się
  • Zaburzenia snu (senność, problem z zasypianiem, lęki nocne).

Kto zajmuje się leczeniem depresji? Czy zawsze należy odwiedzić specjalistę?

Leczeniem depresji zajmuje się psychiatra. Tylko lekarz z taką specjalizacją jest w stanie zdiagnozować stopień zaawansowania choroby oraz wdrożyć terapię. Czasami wystarczą leki oraz wsparcie ze strony bliskich, zaś w tych cięższych przypadkach konieczna jest terapia na oddziale psychiatrycznym. Jeżeli chodzi o przyczynę depresji, to jest ich naprawdę wiele. Na zaburzenia psychiczne, które prowadzą do tego schorzenia, może wpłynąć brak akceptacji ze strony innych osób, przeszłe bardzo przykre doświadczenie, a także poród. Mimo że narodziny dziecka to jeden z najlepszych momentów w życiu każdej kobiety, to coraz więcej mam zmaga się z depresją poporodową. Przyszła mama, zamiast cieszyć się maleństwem, dostrzega tylko swoje błędy oraz myśli, że źle się nim zajmuje. Większość dnia spędza śpiąc lub płacząc. W tym ciężkim okresie niezwykle ważna jest rola taty, który musi zabrać żonę do dobrego psychoterapeuty, a on sam przejąć obowiązki nad maluszkiem. Pozostawienie samej mamy, która cierpi na depresję poporodową w domu z dzieckiem może przyczynić się do nieszczęśliwego wypadku.

Jeżeli szukasz godnego polecenia gabinetu psychiatrycznego, koniecznie sprawdź ofertę Gabinetu Lekarskiego Hanny Banach-Wawrzyniak. W ofercie wspomnianej placówki znajdziesz między innymi leczenie depresji, nerwicy, anoreksji oraz bulimii. Pamiętaj, że wcześniejsze rozpoznanie schorzenia gwarantuje szybszą terapię oraz gwarancję wyleczenia!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas