Materiał Partnera Czym są implanty zębowe i dlaczego warto decydować się na ich wstawienie?

Czym są implanty zębowe i dlaczego warto decydować się na ich wstawienie?

Chyba każdemu z nas zależy na ładnym uśmiechu. Jednak z czym on nam się kojarzy? Zwykle myśląc o pięknym uśmiechu, mamy przed oczami białe i proste zęby. Widok ten może być jednak zepsuty ubytkami w zębach czy ich brakiem. Niestety utrata zęba to dość często spotykany problem, z którym pacjenci zgłaszają się do gabinetów stomatologicznych. Jednym z wielu rozwiązań tego problemu jest wstawienie implantu zębowego. Zanim zdecydujemy się jednak na takie rozwiązanie, warto zapoznać się z tym, czym dokładnie są implanty zębowe i jakie korzyści daje ich wstawienie.

Implanty zębowe – co to takiego?

Braki w uzębieniu to dość powszechny problem, który skutkuje tym, że wstydzimy się uśmiechać, aby inni nie zauważyli, że nie mamy zęba. Rozwój medycyny, w tym stomatologii, sprawił, że obecnie istnieje możliwość poradzenia sobie z tym problemem. Stomatolodzy oferują między  innymi korony, mosty lub protezy zębowe, aczkolwiek nie każdy decyduje się na takie opcje. Alternatywą dla nich może być wszczepienie implantu. To jedna z najwygodniejszych form pozbycia się luki po utraconym zębie. Klinika stomatologiczna Impladent Medical & Dental Clinic z Gdańska i z Kowal w województwie pomorskim oferuje również usługi wszczepiania implantów zębowych.

Implanty zębowe wykonane są z tytanu. Metal ten został wybrany ze względu na fakt, że jest on najbardziej zgodny z tkankami ludzkimi, a do tego jest biologicznie kompatybilny. Implanty dają poczucie całkowicie naturalnej, doskonale imitującej naturę odbudowy utraconych zębów. W klinice Impladent Medical & Dental Clinic stosowane są tylko implanty klasy premium. Implanty mocowane są w kości i pozwalają na stabilne osadzenie nowych zębów.  Po wkręceniu implantu  w miejscu, w którym utraciliśmy zęba, nowa pieczołowicie wykonana korona idealnie imitująca prawdziwy ząb jest przytwierdzona na stałe do łącznika. Jest to dość drogie rozwiązanie ale za to bardzo wygodne. Warto podkreślić, również że implanty są dożywotnie. Należy jednak mieć na uwadze to aby właściwie dbać o higienę jamy ustnej i umawiać się na wizyty kontrolne u lekarza stomatologa. Jeśli chodzi o same implanty stomatologiczne, są one odporne na zniszczenia, na próchnicę i inne choroby.

Jakie są  zalety  implantów dentystycznych?

Jedną z głównych zalet implantów zębowych jest to, że wyglądają i zachowują się naturalnie służąc jako zamienniki własnych zębów pacjenta. Poza tym implanty są stabilne i trwałe a to kolejna rzecz przemawiająca za tym, aby zdecydować się na wstawienie implantów zębowych.  Implanty stomatologiczne pozwalają uzyskać także doskonały efekt estetyczny. Kształt i kolor korony na implantach jest dobierany indywidualnie. Dzięki czemu nowy ząb nie będzie się różnił od pozostałych. Warto też podkreślić, że sam zabieg wszczepienia implantów nie trwa długo .W związku z tym nie bójmy się pójść do gabinetu stomatologicznego, na konsultację u specjalisty. Dzięki leczeniu implantologicznemu możemy liczyć na całkowite odtworzenie uzębienia, przywracając im normalną i fizjologiczną funkcję  a co za tym idzie cieszyć się naturalnie wyglądającym uzębieniem i pięknym uśmiechem.

Opracowanie:

Impladent Medical & Dental Clinic

Kowale , Andromedy 3

Podziel się