Materiał Partnera Czemu służą osłonki na piersi? I jak je odpowiednio dobrać?   

Czemu służą osłonki na piersi? I jak je odpowiednio dobrać?  

Osłonki na piersi okazują się bardzo przydatne podczas pierwszych tygodni laktacji, kiedy młode mamy narzekają na bolesność oraz urazy brodawek. Dolegliwości te związane są z nieprzystosowaniem się jeszcze brodawek sutkowych do wyzwania, jakim jest karmienie dziecka oraz braku wprawy malucha, dla którego pierwsze dni karmienia są czasem nauki ssania. Sprawdź, co musisz wiedzieć na temat osłonek na piersi.

Osłonki na piersi do karmienia – podstawowe informacje 

Pierwsze dni laktacji to dość trudny czas dla każdej młodej mamy. Jedynie niewielki odsetek kobiet przechodzi przez ten okres bezproblemowo i nie narzeka na ból i pękanie brodawek oraz inne dolegliwości np. nawał pokarmu, które utrudniają karmienie, a także powodują stres u zmęczonej porodem i pierwszymi dniami macierzyństwa kobiety. Osłonki na piersi idealnie sprawdzają się także w przypadku płaskich oraz wklęsłych brodawek, które utrudniają naturalne karmienie malucha. 

Osłonki na piersi (kapturki do karmienia, osłonki na brodawki) są ogromnym ułatwieniem i pomagają nie tylko mamie, ale także uczącemu się ssać maluchowi. Warto kupić je jeszcze przed porodem i zabrać ze sobą do szpitala żaby przygotować się na ewentualne problemy podczas pierwszych prób karmienia. 

Osłonki na piersi są wykonane z bezpiecznego, elastycznego silikonu, który w żaden sposób nie utrudnia przepływu oraz nie zmienia smaku pokarmu, a także pozwala dziecku korzystać z kontaktu ze skórą mamy. Stosowanie osłonek na piersi znacząco zmniejsza dolegliwości bólowe, które związane są z popękanymi brodawkami, a także pozwala uniknąć dużego dyskomfortu np. w przypadku wystąpienia bardzo częstej dolegliwości, jaką jest zatkanie kanalików mlekowych – wyjaśnia ekspert z firmy Elhand Baby

Jak dobrać osłonki na piersi? 

Efektywne karmienie piersią zapewniają jedynie prawidłowo dobrane osłonki do karmienia. Wybór produktów jest bardzo duży, a różnią się one między sobą przede wszystkim wielkością oraz budową, a także materiałem, z którego zostały wykonane. Najchętniej stosowane są hipoalergiczne osłonki silikonowe.

Osłonki na piersi dostępne są w kilku rozmiarach, które dopasowane są do rozmiaru piersi. Dobrze dopasowana osłonka powinna idealnie przylegać do brodawki; nie może ona też spadać w czasie karmienia. Dla kobiet o małych piersiach dedykowane są osłonki w rozmiarze S; następnie mamy do wyboru rozmiar M, L oraz XL. Warto zaopatrzyć się w osłonki na piersi jeszcze przed porodem, aby móc nie tylko idealnie dopasować ich rozmiar, ale także nauczyć się prawidłowego zakładania osłonki na brodawkę, co pozwoli uniknąć stresu zarówno młodej mamy, jak i jej maleństwa w czasie pierwszych prób karmienia.

Podziel się