Materiał Partnera Cytologia płynna LBC w ofercie centrum medycznego Enel-Med oddział Postępu

Cytologia płynna LBC w ofercie centrum medycznego Enel-Med oddział Postępu

Każda kobieta powinna przynajmniej raz w roku wykonać komplet badań ginekologicznych. Jednym z jego podstawowych elementów jest cytologia, którą przeprowadza się w celu profilaktyki i rozpoznania raka szyjki macicy. Każdego roku choroba ta diagnozowana jest aż u 3 tysięcy Polek! Cytologia płynna LBC jest dużo dokładniejsza niż cytologia klasyczna. Wykonasz ją w gabinecie ginekologicznym Enel-Med oddział Postępu w Warszawie.

Czym charakteryzuje się cytologia nowej generacji?

Cytologia płynna, nazywana też cienkowarstwową, tu unowocześniona wersja tradycyjnego badania cytologicznego. Choć z punktu widzenia pacjentki procedura poboru materiału biologicznego do analizy laboratoryjnej wygląda identycznie, to znacząca różnica dotyczy sposobu zabezpieczenia wymazu pobranego z szyjki macicy. W przypadku klasycznej metody materiał rozsmarowuje się na specjalnym szkiełku, gdzie trafia tylko jego niewielka część. Jak tłumaczy ginekolog z centrum medycznego Enel-Med oddział Postępu:

„Przy cytologii płynnej do laboratorium wysyłana jest główka szczoteczki, którą ginekolog pobierał wymaz. Umieszcza się ją w specjalnym pojemniku z podłożem płynnym. Dzięki temu szczegółowej analizie poddana zostaje duża ilość materiału biologicznego, co zwiększa dokładność badania. Ponadto odchodzi problem z zanieczyszczeniem wymazu przez śluz czy krew.”

Co oznacza nieprawidłowy wynik cytologii?

Nieprawidłowy wynik cytologii to nie wyrok. Oznacza on jedynie, że na szyjce macicy znajdują się wadliwe komórki, które mogą zwiększyć ryzyko zachorowania na nowotwór. Pamiętaj, że rak szyjki macicy wykryty we wczesnym stadium, jest całkowicie uleczalny. Strach przed wynikiem badania nie powinien powstrzymywać Cię przed jego wykonaniem. Cytologia ratuje życie. Nawet jeśli diagnoza okaże się niepomyślna, ginekolodzy z centrum medycznego Enel-Med oddział Postępu dołożą wszelkich starań, by zahamować rozwój choroby. Pracują tu najlepsi specjaliści w Warszawie, których wyróżnia wieloletnie doświadczenie zawodowe. Często zdobywane za granicą.

Ile kosztuje cytologia płynna w gabinecie ginekologicznym Enel-Med?

We wszystkich oddziałach centrum medycznego Enel-Med za cytologię płynną zapłacisz 149 zł. Pobrany w trakcie wizyty materiał biologiczny może również posłużyć do badania w kierunku obecności wirusa HPV oraz Chlamydia Trachomatis. Bez względu na to, czy wybierzesz cytologię klasyczną, czy płynną, pamiętaj, by wykonywać ją co roku. Zyskasz wówczas pewność, że ewentualne zmiany zostaną szybko wykryte, co przełoży się na efektywność leczenia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas