Materiał Partnera Co warto wiedzieć o okularach i soczewkach kontaktowych?

Co warto wiedzieć o okularach i soczewkach kontaktowych?

Zarówno okulary, jak i soczewki kontaktowe mają swoich zwolenników. Ich wybór to kwestia bardzo indywidualna, która zależy od wielu czynników. Jedne i drugie mają swoje zalety. Różnorodność i bogate wzornictwo opraw okularowych pozwalają na zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających, a dla bardziej aktywnych zawodowo lub sportowo doskonałą alternatywą jest soczewka kontaktowa.

Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem okularów?

Coraz więcej osób decyduje się na równoległe korzystanie z okularów i soczewek kontaktowych, wybierając wariant korzystniejszy w danym momencie. Dyktatorzy mody i projektanci w każdym sezonie wprowadzają coś nowego do stylizacji opraw okularowych. Pamiętają o tym, że okulary mają zdobić, ubierać i być niejako biżuterią, lecz zgodną z indywidualnością użytkownika oraz z jego fizjonomią i rysami. Okulary są takim elementem, który można wykorzystać w celach podkreślenia walorów i ukrycia niedoskonałości.

Firmy optyczne służą klientowi swoją wiedzą i doświadczeniem, a także pomagają w dokonaniu właściwego wyboru, kierując się potrzebami klienta zarówno co do kształtu, jak i materiału, z którego są wykonane oprawy. Różnorodność jest bardzo duża. Kolorystyka, materiał, kształt, lekkość, odporność na uszkodzenia to główne aspekty, którymi kierują się użytkownicy okularów. Specjaliści chętnie doradzą, aby zaspokoić wymagania najbardziej wymagających klientów.

Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem soczewek kontaktowych?

W obecnych czasach soczewki kontaktowe są w stanie skorygować praktycznie każdą wadę wzroku. Kiedyś osoby z dużymi wadami były skazane na noszenie okularów, które często wyglądały nieestetycznie i miały bardzo grube szkła. Jak podkreślają specjaliści z firmy PER OPTYK Podkowińska Ewa – użytkownicy soczewek nie są zwolnieni z konieczności posiadania okularów. Soczewki kontaktowe wymagają zachowania ścisłej higieny użytkowania oraz przerw w ich noszeniu w sytuacjach chorobowych oczu i stąd konieczność posiadania okularów.

Soczewki są bardziej wymagające od okularów. Konieczne są częstsze wizyty u okulisty, ponieważ ich stałe noszenie może przyczyniać się do wysuszania oka i pogarszać jego kondycję. Dużym minusem rozwiązania, jakim są soczewki kontaktowe, jest konieczność dbania o ich stały zapas – w przypadku soczewek jednodniowych, a przy soczewkach miesięcznych o ich codzienne czyszczenie specjalnym płynem do soczewek i kontrolowanie terminu ważności.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas