Artykuł sponsorowany Co warto wiedzieć o masażu antycellulitowym?

Co warto wiedzieć o masażu antycellulitowym?

Cellulit pojawiający się na udach lub pośladkach potrafi skutecznie zniechęcić do założenia nieco odważniejszych ubrań lub po prostu stroju kąpielowego na plaży. Choć przyczyny jego powstania mogą być absolutnie różne, od diety zaczynając, a na predyspozycjach genetycznych kończąc, to efekty estetyczne wymuszają konieczność poradzenia sobie z problemem. Jedną z najskuteczniejszych stosowanych obecnie metod, jest specjalistyczny masaż. Jakie są jego rodzaje?

Rodzaje masażu antycellulitowego


Cellulit pojawiający się na skórze może być bardzo zróżnicowany pod kątem obszaru i intensywności występowania. Dlatego też, aby sobie z nim poradzić, można liczyć na bardzo rozbudowaną ofertę masaży, idealnie dostosowanych do stopnia zaawansowania problemu. Jedną z najlepszych obecnie dostępnych metod jest masaż próżniowy, wykonywany za pomocą dermomasażera wyposażonego w głowicę zasysającą skórę. Ze względu na podobne działanie alternatywą dla tego rozwiązania, może być również masaż bańką chińską.

Wiele kobiet wciąż decyduje się jednak na skorzystanie z masażu manualnego przy wykorzystaniu masażerów drewnianych lub plastikowych działających na zasadzie rollera z wypustkami, który odpowiednio uciska skórę. Bardzo interesująco przedstawia się też oferta dotycząca masażu ultradźwiękami, które wprawiają skórę w wibrację. Jest to jednak dość delikatna metoda i na pewno nie sprawdzi się ona przy zaawansowanym cellulicie. W takim przypadku zdecydowanie warto rozważyć masaż ręczny charakteryzujący się wysoką skutecznością. Co jeszcze warto wiedzieć?

Jakie są efekty masażu?


Zdecydowanie najkorzystniejszym efektem masażu antycellulitowego jest jego wyraźnie zmniejszona widoczność oraz wygładzenie skóry. Podczas masażu gródki tłuszczu zostają rozbite, a następnie wydalone w procesach metabolicznych. Trzeba również wspomnieć o tym, że skóra zostaje pobudzona do produkcji kolagenu i elastyczny, dzięki czemu staje się jędrniejsza, a co za tym idzie, zyskuje młodszego wyglądu. Zabieg masażu antycellulitowego pomaga również pobudzić krążenie i wspomaga leczenie różnego rodzaju kontuzji oraz obrzęków.

Jak podkreślają specjaliści z Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji, regularne masaże tego typu mają swoje dalekosiężne oddziaływanie zdrowotne. Uciskanie skóry pomaga pozbyć się zgromadzonych w niej toksyn i innych zbędnych produktów przemiany materii. Komórki zostają właściwie dotlenione, co wzmacnia układ limfatyczny. Pojawia się zatem zasadnicze pytanie dotyczące tego, kiedy można spodziewać się pierwszy efektów? W zależności od stopnia zaawansowania cellulitu oraz wybranej metody masażu, widoczna poprawa może zostać zaobserwowana już po około 4-5 zabiegach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas