Materiał Partnera Co warto wiedzieć o alkoholu etylowym rolniczym?

Co warto wiedzieć o alkoholu etylowym rolniczym?

Czym jest alkohol etylowy rolniczy? To dobrze wszystkim znany i potocznie nazywany spirytus. Mieszanina azeotropowa, bo właśnie to tworzy połączenie produktu wysokoprocentowego z H2O, pozwala nam uzyskać maksymalne stężenie w wysokości 97,2% objętości lub też 95,6% wagowo. Sam etanol możemy wytworzyć w procesach biologicznych oraz jako element petrochemiczny, czyli rafineryjny. Co jeszcze warto wiedzieć o tym produkcie? 

Zastosowanie etanolu

Etanol stosujemy w niemal wszystkich gałęziach przemysłu. Odnajdziemy go między innymi w produkcji klejów czy też farb drukarskich. W farmaceutyce służy jako ekstrahent w procesie maceracji substancji leczniczych z ziół. Natomiast w branży spożywczej alkohol etylowy rolniczy używany jest jako dodatek do ciast, tortów, a także aromatów czy pozostałych wyrobów piekarniczych, który świetnie je konserwuje. Nie każdy wie, że ten środek pojawia się w wielu preparatach na kaszel czy przeziębienie, głównie z uwagi na jego właściwości bakteriostatyczne, bakteriobójcze, grzybobójcze oraz wirusobójcze. Jest biokomponentem paliw płynnych, a w kosmetyce używamy go jako głównego składnika perfum.

Analiza alkoholu etylowego 

Spirytus uzyskany z wyniku destylacji powinien wykazywać zapach i smak charakterystyczny dla surowców, które zostały użyte do jego wyrobu. Często jednak podczas procesu fermentacji powstaje szereg związków, które znacząco wpływają na odczucia sensoryczne, co zaburza naszą pewność co do jakości produktu. Stąd też konieczność przeprowadzenia szczegółowej analizy produktu przez profesjonalną firmę, specjalizującą się w tego typu usługach jak np. Chemlab

Zanieczyszczenia w produkcie

Warto pamiętać, że w zależności od przeznaczenia etanolu, obecność wybranych związków odpowiedzialnych za jego sensorykę może ulegać zmianie. Trzeba zwracać uwagę na istnienie ewentualnych zanieczyszczeń, które nie tylko wpływają na jakość produktu, ale i mogą zadziałać niekorzystnie na nasze zdrowie, stąd tak ważne są regularne kontrole wykonywane przez specjalistów.  

Opracowanie:

Chemlab

Konin , Szpitalna 13

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas