Materiał Partnera Bydgoski Zakład Optyczny „Żuchowscy” – pierwszorzędna pomoc w doborze soczewek kontaktowych

Bydgoski Zakład Optyczny „Żuchowscy” – pierwszorzędna pomoc w doborze soczewek kontaktowych

Prężny rozwój branży okulistycznej zaowocował nowymi metodami leczenia rozmaitych wad wzroku. Dziś osoby cierpiące na astygmatyzm czy krótkowzroczność nie muszą już nosić okularów, by zapewnić sobie lepsze widzenie. Wystarczą soczewki kontaktowe, które są wręcz niezauważalne dla rozmówcy. Niestety na ich temat wciąż krąży wiele mitów. Specjaliści z Bydgoskiego Zakładu Optycznego „Żuchowscy” zdradzają, jakie są zalety noszenia soczewek kontaktowych.

Z czego produkuje się soczewki kontaktowe?

Pierwsze soczewki kontaktowe, a w zasadzie ich prototypy, były produkowane już XIX wieku ze szkła. Do dziś zresztą w języku potocznym funkcjonuje określenie „szkła kontaktowe”. Materiał ten nie był jednak zbyt przyjazny dla oka ze względu na swój ciężar i niski komfort noszenia. W pierwszej połowie XX wieku zamieniono szkło na plastik, ale to również nie było najlepsze rozwiązanie. Nowoczesne soczewki kontaktowe tworzy się z wysokiej jakości materiału hydrożelowego lub silikonowo-hydrożelowego. Są miękkie, elastyczne i praktycznie niewyczuwalne na oku.

Skąd więc biorą się obawy części pacjentów przed ich stosowaniem? Wiele osób boi się aplikacji soczewek. Lęk przed włożeniem sobie ciała obcego do oka jest jak najbardziej uzasadniony. Jednak w przypadku soczewek nie ma czego się bać, to praktyka czyni mistrza. Mając na uwadze dobro pacjentów, Bydgoski Zakład Optyczny „Żuchowscy” edukuje swoich klientów w zakresie prawidłowego i higienicznego zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych. Krótki instruktaż pozwoli poczuć się pewniej każdemu przyszłemu użytkownikowi szkieł kontaktowych.

Zalety noszenia soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe są znacznie wygodniejsze w użyciu niż okulary. Aplikuje się je bezpośrednio na rogówkę i poruszają się wraz z nią, co gwarantuje pacjentowi nieograniczone pole widzenia i lepszą korektę wzroku. Ponadto soczewki nie parują i nie brudzą się w czasie deszczowej lub śnieżnej pogody. Ułatwiają uprawianie sportów, również wodnych, jeśli zastosujemy szkła jednodniowe.

Nowoczesne soczewki kontaktowe charakteryzują się bio-kompatybilnością. Nie powodują podrażnienia i przesuszenia oczu, ponieważ pozwalają tkankom na swobodną wymianę gazową. Wbrew pozorom, taka metoda leczenia wad wzroku nie musi być droga. W Bydgoskim Zakładzie Optycznym „Żuchowscy” dostępne są soczewki jednodniowe, tygodniowe, miesięczne i roczne, a więc koszt terapii można dostosować odpowiednio do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Co więcej, z oferty zakładu optycznego mogą skorzystać także osoby z sokolim wzrokiem. W sprzedaży są bowiem soczewki kolorowe, które nie mają właściwości leczniczych, lecz pozwalają na zmianę koloru tęczówki.

Opracowanie:

Bydgoski Zakład Optyczny Żuchowscy

Bydgoszcz , Gdańska 11

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas