Artykuł sponsorowany Badania na operatorów maszyn – kiedy ich potrzebujesz? Jak one przebiegają?

Badania na operatorów maszyn – kiedy ich potrzebujesz? Jak one przebiegają?

Chcesz zacząć nowy etap w swoim życiu i zostać operatorem maszyn, takich jak dźwig, żuraw czy koparka? W takim razie potrzebujesz badań, które pozwolą Ci wykonywać ten jakże potrzebny zawód. Zanim jednak do nich przystąpisz, z pewnością chciałbyś wiedzieć, jak one przebiegają czy w jakich sytuacjach ich potrzebujesz? Tego typu informacje uzyskasz z naszego artykułu, zachęcamy do czytania!

Badania na operatorów – kto musi je wykonać?

W wielu branżach są zawody, w których niezwykle ważne są badania dla operatorów konkretnych maszyn. W końcu kontrola nad potężnym pojazdem, jak to ma miejsce na przykład w przypadku koparek, niesie za sobą spore ryzyko i ogromną odpowiedzialność. Szczególnie gdy wokół jest wielu innych pracowników. No dobrze, kto musi robić badania wstępne i okresowe na operatorów? Wszyscy pracujący na wózkach widłowych, platformach, ale również podnośnikach i wspominanych koparkach. Do tego należy doliczyć duże i małe dźwigi czy żurawie. Operatorzy suwnic, a także wielu innych maszyn budowlanych i produkcyjnych zobligowani są do wykonywania badań psychotechnicznych.

Jak widzisz, tak jak mówiliśmy na początku, jest mnóstwo miejsc pracy, w których wymagane są wspominane już niejednokrotnie badania. Zanim więc zdecydujesz się zostać operatorem wózka widłowego czy koparki, pamiętaj o psychotestach!

Jak wygląda badanie psychotechniczne?

Podczas pierwszego etapu badania na przykład w Kam Med Jacek Kamiński prowadzi się wywiad psychologiczny. Swobodna rozmowa ma na celu lepsze poznanie konkretnej osoby. Zebranie o niej informacji, które zostaną wykorzystane później. Drugi etap to sprawdzanie koncentracji i podzielności uwagi, a także osobowości i temperamentu badanego. Podczas ostatniego etapu wykorzystuje się aparaturę, która ma ocenić sprawność psychomotoryczną osoby. Warto tutaj wyróżnić koordynację wzrokowo-ruchową czy szybkość reakcji na wyświetlane bodźce. Bardzo ważna jest także ocena odległości. Każde badanie u profesjonalisty przebiega w miłej, spokojnej i przyjaznej atmosferze.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas