Artykuł sponsorowany Badania lekarskie dla górników w ofercie Centrum Medycyny Pracy Hipokrates

Badania lekarskie dla górników w ofercie Centrum Medycyny Pracy Hipokrates

Praca pod ziemią jest bardzo wymagająca i obarczona licznymi czynnikami szkodliwymi. Wiąże się jednak z sowitym wynagrodzeniem i wieloma przywilejami zawodowymi, co zachęca młodych mężczyzn do pracy jako górnik. Tyle że aby podjąć zatrudnienie w tym zawodzie, należy wykazać się znakomitym zdrowiem i tężyzną fizyczną. Jakie badania wstępne wykonuje się u górników? Zapytaliśmy o to specjalistę z Centrum Medycyny Pracy Hipokrates w Tychach.

Przeciwwskazania do pracy w kopalni odkrywkowej

Nie ulega wątpliwości, że w porównaniu do innych branż, praca górnika należy do najcięższych i najbardziej niebezpiecznych. W tę profesję wpisane jest zarówno przewidziane, jak i nieprzewidziane ryzyko zawodowe, a sami górnicy narażeni są na zapylenie, wysoką temperaturę i ogromny wysiłek fizyczny. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze stres i lęk o przyszłość. Nawet najbardziej wykwalifikowany górnik nie może zostać dopuszczony do pracy w kopalni, jeśli:

  • cierpi z powodu chorób reumatycznych,

  • ma ograniczoną sprawność ruchową kończyn dolnych i/lub górnych,

  • zdiagnozowano u niego przewlekły stan chorobowy układu oddechowego lub krwionośnego,

  • choruje na epilepsję,

  • stwierdzono u niego głęboką wadę wzroku/słuchu,

  • jest otyły,

  • cierpi na zaburzenia równowagi,

  • ma problemy z koncentracją.

Jak przekonuje lekarz medycyny pracy z przychodni Hipokrates – w zawodzie górnika sprawdzą się osoby cechujące się wysoką wydolnością fizyczną i sprawnością ruchową oraz dużą odpornością psychiczną.

Badania wstępne dla górników

W Centrum Medycyny Pracy Hipokrates górnicy przechodzą kompleksowe badania profilaktyczne (wstępne, okresowe i kontrolne), na podstawie których można ocenić ich zdolność do pracy. Górnicy mogą pracować w kopalniach odkrywkowych, głębinowych i otworowych jako pracownicy fizyczni lub operatorzy maszyn. Rodzaj i ilość badań jest więc uzależniona od specyfiki ich pracy. Uwaga specjalistów skupia się na dokładnej ocenie zdrowia fizycznego i psychicznego górników. Osoby z tej branży przechodzą bowiem obowiązkowe psychotesty. Centrum Medycyny Pracy Hipokrates zapewnia szybkie terminy wizyt, konkurencyjne ceny usług i obsługę pacjentów na najwyższym poziomie. Placówka może się też pochwalić bogatym i nowoczesnym wyposażeniem, które ułatwia prowadzenie opieki zdrowotnej nad pracownikami z różnych dziedzin przemysłu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas