Artykuł sponsorowany 4 rzeczy, których nie wiesz o okularach progresywnych

4 rzeczy, których nie wiesz o okularach progresywnych

Kłopoty ze wzrokiem mogą pojawić się w każdym wieku. W takim przypadku na ogół stosuje się okulary korekcyjne, ze szkłami indywidualnie dobranymi pod względem mocy. Wybór oprawek to na ogół kwestia estetyki i ceny. Soczewki natomiast muszą być adekwatne do wady wzroku. Coraz częściej pacjenci sięgają po modele progresywne, które stanowią jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie wariantów. Dowiedz się, czym cechują się szkła progresywne!

 1. Działanie szkieł progresywnych

Technologia stosowana w okularach progresywnych zapewnia wyraźne widzenie na każdą odległość. Użytkownik nie musi korzystać z kilku par, co jest bardzo wygodne. Korzysta się z nich zatem podczas czytania, oglądania telewizji, pracy przy komputerze, ale również do chodzenia i prowadzenia samochodu. Zaawansowana konstrukcja sprawia, że soczewki te cechują się automatycznym i płynnym przejściem mocy od dali do bliży przez odległości pośrednie. Przejścia te są niemal niezauważalne, dzięki czemu można z łatwością przyzwyczaić się nawet do nagłej zmiany postrzegania.  Dzieje się tak za sprawą odpowiedniej budowy soczewek, które zapewniają maksymalną wygodę.

 2. Zastosowanie okularów progresywnych

Okulary progresywne są przeznaczone głównie dla osób, które mają problem z ostrym widzeniem na różne odległości. Nowoczesne modele wspomagają akomodację, dlatego są one zalecane głównie po 40. roku życia. W tym okresie dochodzi zwykle do pogorszenia i osłabienia zdolności wyraźnego postrzegania, a więc słabszego dostosowywania się oka do oglądania obiektów znajdujących się w różnych odległościach.

 3. Największe zalety okularów progresywnych

Do najważniejszych atutów soczewek progresywnych jest ich uniwersalność. Jak wskazują specjaliści salonu Luxoptica, zapewniają one wyraźny obraz w każdej sferze widzenia. Korzyścią wynikającą ze stosowania tych szkieł jest oszczędność pieniędzy. Mimo tego, że są one na ogół droższe od standardowych soczewek, użytkownik kupuje tylko jedną parę. Ważne jest dobranie odpowiedniej ich mocy, poprzedzone dokładnym badaniem okulistycznym.

 4. Oprawki okularów progresywnych

W przypadku soczewek progresywnych warto również poświęcić więcej uwagi oprawkom. Ich właściwa konstrukcja zapewnia właściwą adaptację do nowych warunków widzenia. Oprawka powinna być wygodna i uwzględniać indywidualne potrzeby użytkownika. Dobiera się ją pod względem rozstawu źrenic, a ich wysokości względem tarczy oprawki. Ważna jest ponadto odległość oka od soczewki okularowej, kąt wyprofilowania oprawy i kąt ułożenia oprawki względem twarzy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas