Materiał Partnera Żywienie psa – wszystko, co warto wiedzieć na ten temat

Żywienie psa – wszystko, co warto wiedzieć na ten temat

Czy wiesz, że sposób żywienia czworonoga w znacznym stopniu przekłada się na jego ogólny stan zdrowia i kondycję fizyczną? Odpowiedzialny opiekun powinien więc posiadać wiedzę z zakresu sposobu komponowania posiłków dla pupila. Ważne jest bowiem uwzględnienie zarówno produktów pochodzenia roślinnego jak i tych mięsnych komponentów. Przeczytaj, co jeszcze jest istotne.

Kilka słów o żywieniu psa

Niemalże każdy właściciel czworonoga chciałby, by jego pupil cieszył się dobrym samopoczuciem i miał dużo energii. W związku z tym, w wyszukiwarkach internetowych bardzo często wpisywane jest pytanie: w jaki sposób żywić psa? Odpowiedź na nie jest jednak bardzo skomplikowana, bowiem każdy zwierzak powinien być traktowany indywidualnie. Wiele zależy od: wieku psa, jego rasy, wagi, stanu zdrowia oraz preferencji smakowych. Niemniej jednak, uogólniając ten skomplikowany proces, według zaleceń instytutu Nauki o Zwierzętach Waltham, najbardziej polecaną formą żywienia jest przygotowywanie mieszanych posiłków. Powinny one się więc składać w 50% z karmy suchej i w 50% z karmy mokrej. Należy jednak pamiętać, że ta pierwsza jest niemal 4-krotnie bardziej kaloryczna.

Karma dobrej jakości – czyli jaka?

Na rynku istnieje bardzo dużo przedsiębiorstw, oferujących pokarm dla psów. Warto jednak być świadomym, że poszczególne produkty różnią się między sobą – nie tylko ceną, ale także jakością. Po czym więc rozpoznać, że dana karma jest idealna na naszego czworonoga? Przede wszystkim powinna ona zawierać:

  • tłuszcze – są one źródłem energii dla psa. Najważniejsze z nich to nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 oraz omega-6,
  • węglowodany – bardzo ważna jest skrobia oraz nieprzyswajalny błonnik (wspomaga pracę jelit pupila),
  • witaminy – z grupy B oraz te nierozpuszczalne w wodzie,
  • minerały – takie jak: fosfor, potas, sód, magnez czy chlor,
  • białka – najważniejszy budulec, psy pozyskują go głównie z produktów mięsnych.

Pełnowartościowe karmy – gdzie kupić?

Pomoc w doborze odpowiedniej karmy może nam zaproponować weterynarz bądź personel sklepu zoologicznego. Większość osób wybiera jednak drugą opcję. Niezmiernie ważne jest więc miejsce zakupu pożywienia dla zwierząt. Polecanym sklepem, w którym pracownicy nie tylko posiadają obszerną wiedzę, ale także podchodzą do swoich obowiązków z pasją, jest firma My Pet My Love, prowadzona przez Sylwię Wesołowską – Góral. Dodatkowo, w przedsiębiorstwie tym można zakupić różnego rodzaju akcesoria dla czworonożnego pupila. Kupując pokarm, można również od razu umówić się na wizytę u groomera.

Opracowanie:

My Pet My Love Sylwia Wesołowska-Góral

Gniezno , gen. Władysława Sikorskiego 6e , mini pasaż

  • tel. 693 973 033

Podziel się