Materiał Partnera Zwierzę z problemami zdrowotnymi, czym je karmić?

Zwierzę z problemami zdrowotnymi, czym je karmić?

Dieta naszego pupila to ważny element jego codzienności, od którego zależy jego zdrowie, dobre samopoczucie a nawet wygląd. W zależności od potrzeb możemy wybrać karmy wspomagające trawienie, odchudzające czy do zadań specjalnych np. poprawiające stan sierści. Jaka karma będzie najlepsza dla zwierzęcia z problemami zdrowotnymi? Na co zwrócić uwagę przy wyborze tego rodzaju karmy?

Mając możliwość skorzystania z oferty sklepów zoologicznych prowadzących sprzedaż wysyłkową jak sklep Furtrzaki, możemy zaoszczędzić dużo czasu na zakupach artykułów dla naszych pupili. Możemy także poznać szeroką ofertę różnych producentów i porównać karmę suchą i mokrą jaką oferują. Ma to duże znaczenie szczególnie, gdy musimy wybrać karmę specjalistyczną.

Jaki rodzaj karmy wybrać?

Właściciele zwierząt dzielą się na tych, którzy korzystają z gotowej karmy i na tych, którzy gotują swoim zwierzętom lub karmią je surowymi produktami. Musimy pamiętać, że nawet zdrowe zwierzę na różnym etapie swojego rozwoju potrzebuje różnych składników odżywczych. Dlatego producenci oferują jedzenie dedykowane szczeniakom lub kociakom, psom i kotom dojrzałym oraz seniorom. Możemy również wybrać karmy dedykowane konkretnym rasom. Zazwyczaj przyjmuje się, że najważniejsza jest konsekwencja. Częste lub radykalne zmiany żywieniowe mogą doprowadzić do rozstroju żołądka lub innych dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Gdy nasz pies lub kot choruje może to być dla niego bardzo niebezpieczne. W sklepie Furtrzaki znajdą Państwo między innymi:

  • karmy dla psów,
  • karmy dla kotów,
  • karmy dla gryzoni,
  • karmy dla fretek,
  • karmy dla rybek,
  • karmy dla płazów,
  • karmy dla gadów,
  • karmy dla ptaków.

Nieustannie poszerzamy naszą ofertę o nowych producentów karmy lub nowe warianty smakowe. Znajdą u nas Państwo również różnego rodzaju przekąski, które pomogą zadbać o zdrowe zęby i błyszczącą sierść waszych pupili.

Karma do zadań specjalnych

W sytuacji, gdy nasz pupil choruje karma, jaką dla niego wybieramy musi odpowiadać jego potrzebom. W przypadku zwierząt z problemami zdrowotnymi warto skorzystać z porad weterynarza, który podpowie, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla naszego zwierzaka. Psom lub kotom z problemami trawiennymi poleca się naturalną i lekkostrawną karmę przygotowaną z najwyższej jakości składników bogatą w błonnik i prebiotyki. Zwierzętom z problemami z uzębieniem nie poleca się podawania chrupek, które dodatkowo mogą podrażnić dziąsła. Jednak, jeśli problemem jest odkładający się na zębach kamień pomoże go rozwiązać sucha karma o odpowiedniej strukturze wzbogacona na przykład polifosforanem sodu eliminującym ten niemiły kłopot. W przypadku problemów z drogami moczowymi zalecana jest karma wzbogacona solami mineralnymi. Seniora warto karmić karmą, która pozwoli mu utrzymać stałą wagę. Także zwierzęta po zabiegu sterylizacji potrzebują specjalistycznej diety, która pomoże wrócić im szybko do zdrowia.

Opracowanie:

Jakub Motyka Furtrzaki

Rycerka Dolna 20

Podziel się