Materiał Partnera Zdrowy, sportowy duet – jak aktywnie spędzać czas ze swoim pupilem

Zdrowy, sportowy duet – jak aktywnie spędzać czas ze swoim pupilem

Częste, długie spacery z psem to obowiązek każdego właściciela czworonożnego pupila. Spacery na świeżym powietrzu pozwalają na odpowiednie dotlenienie pupila, zdrowe zabawy, niwelują poziom stresu i nadmierne emocje, pozwalają na późniejsze wyciszenie, gdy pupil jest nadpobudliwy w czasie pobytu w domu – długie spacery służą zarówno jemu, jak i jego właścicielowi. Dylemat pojawia się jednak w przypadku, gdy zależy nam na uprawianiu sportów, bieganiu na świeżym powietrzu jeździe na rowerze, czy aktywnym odpoczynku po dniu pełnym pracy. Co wtedy zrobić z pupilem? Zostawić go w domu i pójść biegać samemu, czy wziąć psa ze sobą i pozwolić by trochę się zmęczył?

Wspólna aktywność

Wieli właścicieli utrzymujących codzienną aktywność fizyczną staje przed dylematem i koniecznością wyboru. Czy towarzystwo psa w trakcie biegania, czy jazdy na rowerze, sprawdzi się zamiast długiego spacer? Często nadmiar obowiązków i brak czasu nie pozwala na to, aby najpierw wyjść na długi spacer ze swoim pupilem, a następnie samemu poddać się aktywnościom fizycznym. W takim wypadku właściciel psa staje przed dylematem. Czy aby na pewno może po prostu pozwolić psu na wysiłek fizyczny, jakim jest kilkukilometrowy bieg? Podobnie jak w przypadku człowieka, pupilowi potrzebny jest wcześniejszy trening i odpowiednie przygotowanie, aby mógł wspólnie z właścicielem podjąć się danego wysiłku fizycznego. Nabieranie powolnej formy jest konieczne, aby nasz pupil nie został przeforsowany. Choć zwierzęta te często wykazują się wielką cierpliwością i siłą, to wysiłek fizyczny bez uprzedniego przygotowania nie jest zalecany. To takich codziennych aktywności przygotować pupila może Justyna Krauze, założycielka Psiej Frajdy. W swojej ofercie Psia Frajda posiada zarówno odpowiednie, podstawowe szkolenia dla psów, jak i specjalne szkolenia, pozwalające pupilom na wspólne wykonywanie sportów ze swoimi właścicielami.

Wspólne korzyści

Wspólne treningi ze swoim pupilem to niewątpliwie również wspólne korzyści. Trening fizyczny to dobry i wartościowy czas zarówno dla właścicieli czworonogów, jak i dla samych psów. Wspólne ćwiczenia pozwalają na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, doskonalenie rozciągania mięśni. To nie tylko plusy dla wyglądu fizycznego i zdrowia. To również budowanie mocnych więzi między właścicielem, a jego pupilem. Dzięki takim aktywnościom możliwe jest również doskonalenie posłuszeństwa psa, wynikające ze szkoleń, nauki komend i motywacja psa, a także kontroli nad jego emocjami.

Opracowanie:

Psia Frajda Justyna Krauze

Chorzów , Górnicza 5 lok. 5

Podziel się