Materiał Partnera Sztuczna inkubacja jaj – co warto o niej wiedzieć?

Sztuczna inkubacja jaj – co warto o niej wiedzieć?

Profesjonalne wychowalnie jej wyposażają się w nowoczesny sprzęt pozwalający na prawidłowy rozwój całej hodowli piskląt. Świetnymi urządzeniami odchowalniki piskląt, promienniki podczerwieni, prześwietlarki jaj, systemy odchowu fermowego, a także inkubatory jaj. To na nich warto skupić swoją szczególną uwagę.

Czym są inkubatory jaj?

Inkubatory jaj to specjalne pojemniki termoizolujące, w którym umieszcza się w bezpieczny sposób jaja do wylęgu. Urządzenia te utrzymują stałe i najlepsze warunki dla jaj, pozwalając monitorować cały proces. Najlepsze inkubatory mieszczą nawet kilkadziesiąt jaj, a pojemniki są łatwe w przenoszeniu.

Jeśli chodzi o konstrukcję inkubatorów jaj, są one tworzone z wysokiej klasy utwardzanego polistyrenu. Składają się zaś na podstawę obudowy, pokrywę obudowy, specjalne rowki i otwory wentylacyjne, siatkę, okienka kontrolne, ogrzewacze, czujniki temperatury, palety, przewody zasilające oraz regulatory i inne podzespoły sterująco-kontrolne.

Dlaczego warto stosować inkubatory jaj?

Inkubatory jaj są przeznaczone zarówno dla mniejszych hodowców drobiu, jak i dla firm, które zaliczyć można do dużych wylęgarni i wychowalni piskląt. Urządzenia te pozwalają osiągnąć najlepsze z możliwych warunków do wylęgu piskląt, idealnie imitując naturalny proces nasiadki. Sztuczne inkubatory zwiększają jednak znacznie możliwości chowu.  Nie tylko gwarantują szybszy i kontrolowany rozwój hodowli, ale umożliwiają planowanie wylęgów również w sezonie zimowym. Wykluwanie ptaków odbywa się dzięki temu w ustalonych terminach, co ważne jest przede wszystkim dla różnego rodzaju producentów drobiu.

Oprócz tego inkubatory jej sprzyjają zwiększonej odporności młodych piskląt, które np. nie są zarażane chorobami przenoszonymi przez kwoki nasiadujące. Wykorzystanie tychże urządzeń to też inwestycja w wysoką wydajność, energooszczędność oraz wysoki zysk.

Rodzaje inkubatorów dostępnych na rynku

Inkubatorów jaj jest na rynku bardzo wiele. Wyróżnić można m.in. elektroniczny inkubator jaj KWOCZKA 2, półautomatyczny inkubator jaj KWOCZKA 3, półautomatyczny inkubator jaj BOROTTO czy specjalne automaty inkubacyjne. Zakupić je można od firmy DAREWIT.PL, która oferuje najlepszej klasy technologie do hodowli kur, gęsi, kuropatw, pawi, bażantów, przepiórek czy też kaczek.

  • Jeśli chodzi zaś o funkcje najlepszych inkubatorów, wyróżnić można ich:
  • systemy zarządzania temperaturą,
  • automatyczne silniki obracające jaja,
  • wentylatory utrzymujące stałą i równomierną temperaturę inkubatora,
  • elektroniczne termoregulatory,
  • systemy przeciążeniowe,
  • wyświetlacze LCD temperatury. 

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas