Materiał Partnera Profilaktyka zdrowia Twojego czworonoga! Zadbaj o zdrowie psa

Profilaktyka zdrowia Twojego czworonoga! Zadbaj o zdrowie psa

Nie tylko ludzie powinni udawać się do lekarzy specjalistów w celach profilaktyki zdrowotnej. Tak samo ważne jest to dla zdrowia i komfortu życia zwierząt domowych takich, jak między innymi psy. Do profesjonalnych lecznic, zapewniających kompleksowe działania diagnostyczne i lecznicze, powinniśmy udawać się zaś przynajmniej dwa razy w roku! Dowiedz się, na czym polega profilaktyka zdrowia psów.

Kompleksowa diagnostyka zdrowotna

Profilaktyka zdrowia psów, to bardzo złożone działania, które składają się również na szeroką diagnostykę specjalistyczną. W nowoczesnych lecznicach, wykonywane, są badania RTG, czy USG, a także te laboratoryjne – różnego rodzaju wymazy, próbki materiałów organicznych, czy też pełna hematologia. Wielokrotnie wykonywanie badań w takim zakresie, pozwala wykryć poważne choroby, przed ich pełnym rozwinięciem się, które może zagrozić życiu zwierzaka. Warto zatem stawiać przynajmniej raz w roku, na pełne badania diagnostyki specjalistycznej weterynaryjnej, a dwa razy do roku, na wizyty kontrolne! Szczególnie jest to ważne dla starszych osobników, a także tych, które rozpoczynają swoje „pieskie życie”.

Pamiętaj! Wybierając lekarzy weterynarii, stawiaj na specjalistów, którzy gwarantują także konsultacje oraz zabiegi chirurgiczne, ginekologiczne, czy też stomatologiczne. Dzisiaj dbanie o jamę ustną i uzębienie psów, jest bardzo ważne, o czym nigdy nie należy zapominać.

Odpowiednia dieta dla psów

Nie tylko badania specjalistyczne, w tym ortopedyczne, chirurgiczne i stomatologiczne, są ważną profilaktyką zdrowia psów. Istotne jest także to, aby wraz z lekarzem dobrać dobrą dietę dla naszego pupila. Zbilansowany pokarm, dobre proekologiczne karmy, a także smaczne przekąski, pozwalają często wydłużyć życie zwierzęcia, czy poprawić jego komfort oraz samopoczucie. Warto wiedzieć, że czasem nadpobudliwość psów, ich agresywność, czy osowiałość, może być wynikiem nieprawidłowej gospodarki mikroelementów w organizmie. Postaw zatem na dobrą dietę swojego czworonożnego pupila!

Pielęgnacja ma znaczenie

Pielęgnacja zwierząt domowych specjalnymi, rekomendowanymi przez weterynarzy kosmetykami i środkami higienicznymi, ważna jest również dla ich zdrowia, a także dla zdrowia naszego! Warto zatem kupować polecone specyfiki, a także korzystać z profesjonalnych usług pielęgnacyjnych. Mowa o strzyżeniu psów, czy też o obcinaniu ich pazurów. Są to bardzo ważne działania, nie tylko wpływające na wygląd zwierzęcia.

Najlepsze lecznice dla psów, gwarantują również czipowanie czworonogów, czy wydawanie dla nich paszportów.

Pamiętaj! Szczególnie w profilaktyce zdrowotnej psów, należy pamiętać o ustalonym harmonogramie szczepień, między innymi przeciwko wściekliźnie. Dokładną listę wymaganych zastrzyków, ustali weterynarz m.in. z Przychodni Weterynaryjnej ARKA s.c., która cieszy się olbrzymim zadowoleniem klientów. 

Opracowanie:

Arka s.c. Przychodnia Weterynaryjna

Legnica , Grunwaldzka 22

Podziel się