Materiał Partnera Pielęgnacja psów w salonie Cztery Łapy w Tuszynie

Pielęgnacja psów w salonie Cztery Łapy w Tuszynie

Miłośnicy czworonogów chcą zapewnić swoim pupilom jak najlepsze warunki. Codzienne wyczesywanie skołtunionej, brudnej, sklejonej sierści i włosa może być uciążliwe nie tylko dla właściciela, ale również dla psa. Chcąc zapewnić chwilę spokoju swojemu przyjacielowi, warto zabrać go do salonu pielęgnacji psów Cztery Łapy w Tuszynie. Niektóre rasy, np. shih-tzu czy maltańczyki, mają włos, który ulega kołtunieniu. Ich posiadacze zobowiązani są do częstszych wizyt u fryzjera.

Czy strzyżenie psów jest obowiązkiem? 

Groomer to zawód, który zdobył popularność stosunkowo niedawno. Jeszcze kilkanaście lat temu strzyżenie włosa psów domowych przez profesjonalnych fryzjerów nie było tak popularne jak ma to miejsce obecnie. Czesanie i kąpiele wykonywano samodzielnie w domu, a cięcie i trymowanie było zarezerwowane dla psów wystawowych. Wystarczy spojrzeć na żyjące dziko stworzenia i zastanowić się nad pytaniem: czy strzyżenie psów jest konieczne? W naturalnym środowisku psy pielęgnują swoją sierść nawzajem, a pazury ścierają się przez bieganie po twardej powierzchni.

Jednak decydując się na psa jako zwierzę domowe, przejmujemy obowiązki zadbania o jego zdrowie i bezpieczeństwo. Codzienna pielęgnacja sierści, włosa jest jednym z zadań, którym należy sprostać. Aby zadbać o kompleksową pielęgnację pupila, warto regularnie odwiedzać profesjonalistów z salonu Cztery Łapy, którzy zajmą się jego kompleksową pielęgnacją. Salon wyposażony jest w nowoczesne sprzęty oraz bezpieczne dla skóry zwierząt kosmetyki. Wyszkolony groomer zna różne potrzeby poszczególnych ras i rodzajów sierści oraz wie, jak wykonać pielęgnację, aby zabieg był bezpieczny dla każdego z nich.  

Jak wygląda wizyta w salonie piękności dla psów?

Pielęgnacja psa powinna być przede wszystkim dopasowana do rodzaju posiadanej przez niego sierści. Na początku wizyty profesjonalny groomer zapoznaje się z psem, aby poznać jego potrzeby oraz uspokoić czworonoga. Następnie wykonuje podstawowe czynności:

  • mycie specjalnie dobranymi kosmetykami,
  • strzyżenie,
  • trymowanie,
  • nadanie ostatecznego kształtu fryzurze.

W salonie Cztery Łapy znajdują się profesjonalne kosmetyki dostosowane do indywidualnych potrzeb zwierząt. Właściciel zapewnia bezpieczeństwo wykonywanych usług, dbając o porządek i sterylne warunki oraz dezynfekując wszystkie używane narzędzia w sterylizatorze.

Wzorce strzyżenia FCI

Dla psów rasowych istnieją specjalne wzorce, które są charakterystyczne dla danej rasy. Zostały one wymyślone dla psów wystawowych, rywalizujących ze sobą na konkursach piękności, jednakże każdy pies może korzystać z ustalonych trendów.  Strzyżenie wystawowe jest jednak dosyć uciążliwe na co dzień, dlatego opracowano fryzury dzienne oraz konkursowe. Podajmy za przykład yorka, który podczas prezentacji powinien mieć długą, wyczesaną sierść ozdobioną kokardami. Tak wymyślna fryzura byłaby kłopotem w codziennej pielęgnacji, została więc stworzona fryzura „sportowa” – sierść obcięta krótko w sposób taki, aby i psu, i właścicielowi było wygodnie. Wyszkolony groomer powinien znać trendy oraz wymogi strzyżeń wystawowych. W ofercie salonu Cztery Łapy w Tuszynie znajduje się strzyżenie według wzorców FCI, jak również strzyżenie zwykłe.

Opracowanie:

Podziel się