Artykuł sponsorowany O kastracji psa z Przychodnią Weterynaryjną z Zawiercia

O kastracji psa z Przychodnią Weterynaryjną z Zawiercia

Kastracja, czyli zabieg, który polega na usunięciu organów związanych z płodnością i ubezpłodnieniu zwierzęcia, budzi wiele wątpliwości u właścicieli psów czy kotów. Warto podkreślić, że w zaufanym gabinecie weterynaryjnym, którym jest Przychodnia Weterynaryjna z Zawiercia, ten zabieg będzie miał w pełni bezpieczny przebieg. Czy warto wykastrować zwierzę i jak wygląda pozbawienie płodności psa?

Czy warto wykastrować zwierzę?

Pierwszym argumentem, który przemawia za kastracją zwierzęcia, jest poprawa komfortu jego życia i ułatwienie sobie opieki nad pupilem. Zwierzę o silnym popędzie seksualnym za wszelką cenę będzie chciało znaleźć ujście swojej frustracji, dlatego też będzie skłonne do ucieczek na spacerach, a nierzadko również do agresywnego zachowania. Kastracja zwierzęcia to także profilaktyka przeciwnowotworowa. Warto zwrócić uwagę na to, że na ubezpłodnienie najczęściej decydują się właściciele suczek, w ten sposób chroniąc je przed ciążą urojoną, chorobą nowotworową gruczołu mlecznego, a także poprawiając komfort jej życia, eliminując krwawienia wynikające z fazy cyklu.

Nie sposób jednak nie spojrzeć na sprawę z bardziej altruistycznego punktu widzenia. Właściciele kotów czy psów, którzy zdecydują się na wykastrowanie swojego pupila, przyczyniają się do zmniejszenia ilości błąkających się zwierząt na ulicach. Bezdomne koty i psy wiodą nieciekawy żywot i niezwykle często są narażone na wypadki lub też celowe otrucia. Opiekunowie często boją się o powikłania po operacji, tymczasem przeprowadzenie zabiegu w zaufanym gabinecie weterynaryjnym jest gwarancją tego, że zwierzę szybko wróci do siebie. Mieszkańcy Zawiercia powinni zdecydować się na odwiedzenie Przychodni Weterynaryjnej, która od ponad dwudziestu lat należycie opiekuje się czworonożnymi przyjaciółmi ludzi.

Jak wygląda zabieg kastrowania psa?

Kastracja psa to zabieg, który trwa około dwudziestu minut. W pierwszej kolejności lekarz upewni się, że stan zdrowotny zwierzęcia pozwala na przeprowadzenie usunięcia narządów płciowych. Później znieczuli pupila i poczeka, aż środek zacznie działać. Dopiero wtedy specjalista przejdzie do rzeczy, czyli do usunięcia jąder, a następnie do zszycia rany. Właściciel zwierzęcia musi pamiętać o tym, że pies będzie potrzebować czasu aby wybudzić się z narkozy i dojść do siebie. Po powrocie do domu należy szczególną wagę przywiązać do tego, aby zwierzę nie lizało rany i przez kilka dni prowadziło spoczynkowy tryb życia.

Kastracja zwierząt to nieinwazyjny zabieg, który poprawia komfort ich życia, a do tego ułatwia właścicielowi opiekę nad swoim pupilem.

Opracowanie:

Przychodnia Weterynaryjna s.c.

Zawiercie , Senatorska 34

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas