Materiał Partnera Niezbędne akcesoria dla młodego psa

Niezbędne akcesoria dla młodego psa

Niewielu z nas potrafi bez trudu dobrze przygotować się na przybycie nowego lokatora, ale dzięki naszym poradom, wszyscy sobie z tym poradzą, ponieważ nie jest to czynność wymagająca - problemem jest jedynie brak wiedzy na ten temat. To na szczęście można szybko nadrobić, a w razie czego wystarczy poświęcić chwilę czasu na zapytanie eksperta o szczegóły. Zatem, jak przygotować wyprawkę dla szczeniaka?

Miska dla psa

Miska, a raczej miski dla psa, to niezbędna rzecz, którą każdy właściciel powinien posiadać. Powinniśmy być zawsze zaopatrzeni w minimum dwie miski, jedną na karmę, jedną na wodę. Szczeniaki nie będą potrzebowały misek większych aniżeli 500ml, choć dla psów większych, nawet miska 3-litrowa mogłaby okazać się zbyt mała - wszystko zależy od indywidualnych zapotrzebowań pupila, od jego rasy, wielkości i trybu życia. Wiadomo, że więcej zje duży pies z którym codziennie wychodzimy do parku na długie spacery, bawimy się z nim na podwórku, niż mniejszy pies, który dodatkowo spędza większość czasu jedynie w mieszkanku. Najlepsze będą miski ceramiczne, ponieważ nie posiadają żadnego charakterystycznego posmaku, jednak niektórym psom może nie przeszkadzać miska stalowa - zależy od psa.

Gryzaki i łakocie

Młode psy gryzą tak naprawdę wszystko, co tylko się da, podobnie jak niemowlęta. Warto zatem dać im coś, co będą mogły gryźć bez narażania nas na spore straty finansowe, a zatem sprzęt elektroniczny odpada - warto im to jednak wytłumaczyć! Psy powinny być również wychowywane od samego początku ich życia, a zatem warto zaopatrzyć się w różne smakołyki, którymi będziemy mogli je nagradzać za odpowiednie zachowanie lub reagowanie na nasze komendy - nie jest to proste, ale przy odrobinie wprawy każdy sobie z tym poradzi.

Karma

Jeżeli chcemy zdrowo wyglądać i czuć się pełni energii, musimy dostarczać swojemu organizmowi odpowiednich składników odżywczych. To samo tyczy się naszego psa, który powinien zawsze dostawać karmę dobrej jakości, która pozwoli mu rosnąć szczęśliwie i spokojnie. Jeżeli adoptowaliśmy pieska ze schroniska, warto na samym początku podawać mu tę samą karmę, którą był tam karmiony - dzięki temu być może zniesie tę przeprowadzkę bez tak ogromnego stresu. Ograniczając tempo w którym wprowadzamy zmiany, pomagamy naszemu psu się zaklimatyzować w nowym domu.

Jeżeli chcesz zaopatrzyć się w dobrej jakości karmę dla psów, czy jakiegoś rodzaju akcesoria dla psów, przejrzyj ofertę sklepu zoologicznego Zwierzogród Dominika Gruchała, którzy z chęcią doradzą Ci, jaki wybór będzie najlepszy dla Twojego psa, patrząc na jego rasę oraz charakter.

Opracowanie:

Zwierzogród Dominika Gruchała

Żukowo , Fredry 1

  • tel. 601 993 422

Podziel się