Artykuł sponsorowany Masz w domu nadpobudliwego psa? Zabierz go na trening organizowany przez firmę Szkolenie Psów!

Masz w domu nadpobudliwego psa? Zabierz go na trening organizowany przez firmę Szkolenie Psów!

Jesteś właścicielem psa, który nie potrafi panować nad swoimi emocjami? Każdy spacer to dla Ciebie droga przez mękę, bo pupil skacze na obcych ludzi i chce witać się z każdym mijanym psem? Naucz swojego czworonoga dobrych manier z pomocą ekspertów z firmy Szkolenie Psów. Co obejmuje taki trening?

Dlaczego Twój pies jest nadpobudliwy?

Psy, podobnie jak ludzie, mają różne temperamenty. Nadmierna wrażliwość na bodźce zewnętrze może wynikać z usposobienia Twojego pupila, ale znacznie częściej jest ona wynikiem niezaspokojenia jego potrzeb fizjologicznych. I nie chodzi tu tylko o karmienie i spacery, na których psiak „ma załatwić, to co trzeba”. Psy mają naturalną potrzebę ruchu, gryzienia, żucia i socjalizacji z innymi czworonogami.

Jeśli poświęcasz swojemu pupilowi zbyt mało czasu i uwagi, ten zwyczajnie się nudzi, zaczyna być niespokojny i sfrustrowany. A musisz wiedzieć, że nie każdy pies potrafi znaleźć sobie zajęcie. Twoim obowiązek jest organizować czworonogowi dzień w taki sposób, by znalazł się w nim moment na dłuższy spacer z elementami nose workingu, spotkanie z psimi przyjaciółmi oraz ćwiczenia umysłowe i kondycyjne. W przeciwnym razie nadmierna ekscytacja psa będzie objawiać się przy każdej okazji, kiedy tylko pojawi się bodziec, który przerwie przedłużającą się nudę.

Jak ułożyć nadpobudliwego psa?

Podstawą jest oczywiście rzetelnie prowadzone szkolenie nadpobudliwego czworonoga. Im wcześniej nauczysz psa dobrych manier, tym łatwiejsze będzie Wasze wspólne życie. Jeśli brakuje Ci wiedzy, doświadczenia lub konsekwencji w modyfikacji niepoprawnych zachowań u swojego pupila, skorzystaj ze wsparcia firmy Szkolenie Psów. W przypadku nadpobudliwych czworonogów bardzo ważny jest trening posłuszeństwa i samokontroli. Eksperci ze wspomnianej wyżej szkoły dla psów usprawnią Waszą ludzko-psią komunikację. Z ich pomocą:

  • nauczysz psa podstawowych komend,

  • nauczysz psa chodzenia przy nodze, na luźnej smyczy,

  • oduczysz psa skakania na ludzi,

  • oduczysz psa reagowania na każdego mijanego czworonoga,

  • dowiesz się, jak prawidłowo socjalizować psa i jak dbać o jego potrzeby.

Pamiętaj o tym, że treser nie wyręczy Cię w szkoleniu psa. Zadaniem eksperta jest zaplanowanie planu treningowego, kontrolowanie postępów i udzielanie Ci feedbacku. W głównej mierze to od Ciebie zależy, jakie efekty osiągniesz. Niemniej jednak wsparcie doświadczonego specjalisty jest nieocenione i na pewno przyspieszy zmianę w zachowaniu Twojego nadpobudliwego czworonoga.

Opracowanie:

Tomasz Piotrowski Szkolenie psów

Mińsk Mazowiecki , Warszawska 49

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas