Materiał Partnera Kim jest groomer i na czym polega jego praca?

Kim jest groomer i na czym polega jego praca?

Jeszcze kilka lat wstecz, niewielu z nas słyszało o groomerach. Dziś zawód ten jest coraz bardziej popularny, a proponowane przez nich usługi cieszą się dużym zainteresowaniem wśród właścicieli domowych czworonogów. Najogólniej mówiąc- groomer to profesjonalny psi fryzjer. Jednak zakres jego działalności nie ogranicza się tylko do strzyżenia. Co jeszcze może zaoferować naszemu pupilowi? 

Usługi upiększające dla domowych czworonogów

Zakres usług groomerskich jest bardzo szeroki. Kiedyś profesjonaliści tego rodzaju praktykowali przy okazji przygotowywania rasowych czworonogów do wystaw. Obecnie każdy właściciel psa lub kota może zapewnić mu zabiegi upiększające, które pozytywnie wpłyną na jego wygląd i zdrowie. Do zadań groomera należy kąpiel i strzyżenie czworonogów. Zajmuje się on także usuwaniem insektów, czyszczeniem uszu oraz obcinaniem pazurków. Za pomocą bezpiecznych i sprawdzonych kosmetyków, groomer jest w stanie zadbać o praktycznie każdy rodzaj sierści naszych podopiecznych. Pomoże on także w jej prawidłowym rozczesywaniu, co jest szczególnie istotne w przypadku ras długowłosych. Dobry psi fryzjer podejmie się także czyszczenia zębów wraz z usuwaniem kamienia nazębnego, wykorzystując do tego nowoczesne metody takie jak np. Emmi-Pet. Niektóre zabiegi pielęgnacyjne mogą być bardzo stresujące dla naszych czworonożnych przyjaciół. Dlatego niezwykle ważny jest wybór kompetentnego fachowca.

Jak zostać dobrym groomerem?

Każda osoba, która pragnie wykonywać tego typu usługi musi kochać zwierzęta i umieć dobrze rozpoznawać ich emocje. Niezbędny jest także zmysł estetyczny. Bardzo przydatną cechą jest również łagodne usposobienie oraz cierpliwość. By zostać profesjonalnym groomerem należy ukończyć specjalistyczny kurs, a następnie zadbać o zdobycie odpowiedniego doświadczenia w pracy ze zwierzętami. Wszystkie te cechy z pewnością posiada pani Marcelina Michno, która jest właścicielką mobilnego salonu urody dla zwierząt domowych Bedli Groom. Firma funkcjonuje na terenie województwa dolnośląskiego i – mimo stosunkowo krótkiej działalności- może pochwalić się mnóstwem zadowolonych, futrzanych klientów. Praca zawodowa jest także wielką pasją pani Marceliny. Jak sama przyznaje daje jej ona mnóstwo satysfakcji oraz pomaga w dalszym rozwoju:

„Z każdą wystawą oraz każdym pielęgnowanym przeze mnie zwierzakiem rośnie moje doświadczenie w wystawianiu psów, jak i pielęgnowaniu ich. Mam wielu podopiecznych, których wystawiam i przygotowuję i ta liczba ciągle rośnie. Ukończyłam kurs I i II stopnia z pielęgnacji zwierząt domowych. W czerwcu ubiegłego roku spełniłam swoje marzenie o otwarciu salonu pielęgnacji dla zwierząt domowych Bedli-Groom. Cieszę się, że będę mogła świadczyć dla Państwa, a raczej dla Państwa pupili swoje usługi.”

Jak widać- dobry groomer to przede wszystkim ogromny miłośnik zwierząt. Pamiętajmy o tym, kiedy będziemy szukać fachowych usług pielęgnacyjnych dla swojego czworonoga. Na rynku pojawia się coraz więcej psich salonów urody, jednak nie każdy z nich może się pochwalić naprawdę kompetentną kadrą. Zadbajmy o to, by korzystać z usług profesjonalistów takich jak pani Marcelina Michno.

Opracowanie:

Podziel się