Materiał Partnera Jak skompletować wyprawkę dla psa ze schroniska?

Jak skompletować wyprawkę dla psa ze schroniska?

Zdecydowałeś się na adopcję psa i nowy członek rodziny już wkrótce pojawi się w twoim domu? To najlepszy czas na skompletowanie wyprawki! Pamiętaj, że psiak będzie potrzebował nie tylko obroży i miseczek, ale również wielu innych akcesoriów! Co musisz kupić, aby odpowiednio przygotować się na pierwszy dzień adopciaka w nowym domu? Kiedy iść do weterynarza i dlaczego jest to takie ważne?

Czym karmić adopciaka?

Żywienie psów w schroniskach często pozostawia wiele do życzenia. Wina nie leży oczywiście po stronie opiekunów, ale przede wszystkim problemów finansowych tego typu ośrodków. Dieta powinna być zmieniana stopniowo, dlatego na samym początku musisz kupić taką samą karmę, jak ta, która była podawana w schronisku. Stopniowo odejmuj ilość starej karmy i zwiększaj nowej. Najlepszym sposobem żywienia psów jest podawanie wysokomięsnej karmy suchej lub mokrej. Możesz znaleźć ją w ofercie sklepu Deal SuperKarma. Pamiętaj, że większość karm dostępnych w markecie to produkty zawierające zboża i nie nadają się do żywienia psów, które w naturze spożywają głównie mięso. Zmiana miejsca to dla psa ogromny stres, dlatego jego stan zdrowia może ulec chwilowemu pogorszeniu. Mimo stopniowej zmiany karmy mogą wystąpić biegunki. Jeśli będą utrzymywały się dłużej niż 3 dni, skontaktuj się z weterynarzem.

Jakie akcesoria musisz mieć w domu?

Przy okazji zakupu karmy, warto zamówić również wszystkie niezbędne akcesoria. Wśród najważniejszych można wymienić:

  • legowisko,
  • miskę na wodę oraz karmę,
  • smycz i obrożę,
  • szczotkę dostosowaną do długości sierści,
  • szampon.

Zakup również kilka zabawek, zwłaszcza w przypadku szczeniąt i młodych psów. Zabawki nie tylko uchronią twoje meble przed zębami pupila, ale również będą doskonałym zajęciem na czas twojej nieobecności.

Pamiętaj o wizycie u weterynarza!

Skompletowanie wyprawki dla psa to jeszcze nie wszystko. Bardzo ważna jest pierwsza wizyta u weterynarza. Psy w schroniskach bywają zaniedbane, dlatego konieczne będzie wykonanie podstawowych badań krwi, moczu oraz kału. Dzięki temu będziesz wiedzieć, w jakiej kondycji jest psiak. Przy okazji pierwszej wizyty sprawdź, kiedy pies był szczepiony przeciwko wściekliźnie i chorobom zakaźnym. Nie możesz zapomnieć również o odrobaczeniu pupila oraz zabezpieczeniu go przed pasożytami zewnętrznymi. Wybierz się do dobrego weterynarza, który ustali, kiedy i w jakiej formie poda wszystkie niezbędne preparaty i szczepionki. Zdarza się, że konieczne będzie umówienie się na kilka wizyt, w celu dokładnego przebadania psa i podania ewentualnych leków.

Opracowanie:

Deal Marzena Chmielewska

Radom , Ostrowiecka 3 lok. 49

Podziel się