Artykuł sponsorowany Jak często odrobaczać psa lub kota i po co?

Jak często odrobaczać psa lub kota i po co?

Odrobaczanie kota i psa to obowiązek właścicieli, którzy dzięki temu dbają nie tylko o zdrowie czworonogów, ale również o samopoczucie ich samych. Niestety, robaki mogą przynieść wiele szkody i oprócz pogorszenia stanu zdrowia, prowadzić także do poważnych chorób. Jak często należy odrobaczać zwierzęta? Dowiedz się, czemu konkretnie jest to ważne oraz dlaczego warto odrobaczyć kota lub psa w przychodni weterynaryjnej EVETA z Wrocławia. 

Czemu należy odrobaczać psy i koty?

Należy podkreślić, że psy i koty, które regularnie i często wychodzą na zewnątrz mają łatwy kontakt z odchodami innych zwierząt. Stanowi to główną przyczynę i ryzyko, że taki pupil zarazi się pasożytami. Oczywiście zwierzęta, które zostają w domu także są na nie narażone, gdyż z łatwością może je przenieść opiekun czworonoga. Zwierzęta najczęściej narażone są na robaki obłe (glista kocia, tęgoryjec) oraz płaskie (tasiemiec bąblowiec, tasiemiec psi). Ponadto, mogą również przyplątać się pasożyty takie jak przywry i pierwotniaki. Niestety, gdy znajdą się one w organizmie psa lub kota, przynoszą im szkody, co przekłada się na choroby i zły stan zdrowia podopiecznych. Dlatego też, dobry weterynarz np. z przychodni weterynaryjnej EVETA z Wrocławia podczas wizyty w porę zauważy zaburzenia pracy przewodu pokarmowego, choroby alergiczne np. ze zmianami skórnymi, a także połączy objawy występujące u właściciela czworonoga. Ta przychodnia weterynaryjna rozpocznie wtedy odpowiednie leczenie internistyczne pupila bądź, jeśli będzie trzeba, także chirurgiczne. Dodatkowo, można w niej wykonać badania laboratoryjne, które są niezbędne, aby potwierdzić obecność pasożytów. Warto również pamiętać o tym, że tak jak odrobaczanie u psa i kota, ważne są również szczepienia profilaktyczne, które także można wykonać w przychodni EVETA z Wrocławia.



Odrobaczanie psa lub kota: Jak często należy to robić?

Weterynarz z wrocławskiej przychodni może zalecić wiele różnych schematów odrobaczania zwierząt zależnych m.in. od własnych obserwacji i badań kału. Najczęściej, bo nawet w odstępach dwutygodniowych, odrobacza się małe koty i psy, dopiero gdy są starsze odrobaczanie kota i psa zaleca się co miesiąc. Z kolei, by u nie pojawiły się robaki u psa lub kota w wieku dorosłym, specjaliści z przychodni EVETA z Wrocławia zalecają odrobaczanie cztery razy w roku. Warto pamiętać o tej konieczności, która chroni od robaków wszelkie rasy kotów i psów, gdyż dzięki temu mogą cieszyć się zdrowiem i nie stanowić zagrożenia dla ludzi.  

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas