Materiał Partnera Dystrybutorzy paszy dla zwierząt

Dystrybutorzy paszy dla zwierząt

Rolnictwo w Polsce przeżywa prawdziwy rozkwit, co jest uwarunkowane między innymi licznymi dofinansowaniami strukturalnymi na rozwój tegoż sektora gospodarczego. Warto przy tym wiedzieć, że zarówno właściciele małych, średnich, jak i wielkich posiadłości rolnych, nie tylko inwestują w nowoczesne sprzęty, maszyny, pojazdy, a także w modernizację budynków. Ważne są również nowe techniki uprawy roślin jadalnych, czy innowacyjne sposoby hodowli zwierząt – trzody chlewnej, drobiu oraz bydła. Tu przede wszystkim należy wspomnieć o specjalnie przygotowywanych paszach.

Pasza wartościowa

Coraz częściej, nawet przy hodowli trzody chlewnej, właściciele gospodarstw rolnych, decydują się na zastosowanie paszy wartościowej, zamiast tej objętościowej. To ona bowiem jest w stanie dostarczyć zwierzętom odpowiednie składniki odżywcze, witaminy, probiotyki, minerały oraz inne mikroelementy, które znacznie wpływają na ich szybki rozwój, wysoki stan zdrowotny, a także podwyższoną produktywność. Pasze wartościowe, a także różnego rodzaju dodatki do pokarmu w formie premiksów, lizawek solnych, wysłodków buraczanych, śruty sojowej, koncentratów, drożdży paszowych, zakwaszaczy paszy, kredy pastewnej, są dzisiaj podstawą tworzenia hodowli, która w przyszłości pozwoli uzyskać wysoką klasę mięsa, czy też mleka. Wiele mieszanek witaminowych, zawierających cynk, wapń i żelazo, wpływa np. na obniżanie liczby komórek somatycznych w mleku krów pastewnych, co pozwala uzyskać znacznie wyższe jakościowo produkty mleczne.

Zwracając uwagę na jakość

Dzisiaj na rynku rolniczym, działa wiele ośrodków handlowych, oferujących produkty, od premiksów, po oleje do natłuszczania pasz. Aby wybrać najlepszy produkt, należy zwracać uwagę nie na jego markę, a nawet cenę, ale na skład mikroelementów, a także zindywidualizowane zastosowanie. Rolnicy powinni unikać uniwersalnych koncentratów i mieszanek witaminowych, skupiając się na tych, idealnych dla danego gatunku zwierzęcia, oraz jego przeznaczenia. Dzisiaj niektórzy dystrybutorzy na specjalne zamówienie, są w stanie przygotować u producenta odpowiednie np. premiksy, które będą w 100% odpowiadały na zapotrzebowanie energetyczne m.in. bydła mięsnego. Takie podejście dziedzinowe, wymaga jednak wielopłaszczyznowej współpracy rolników, z weterynarzami, technikami żywności gospodarczej, a także oczywiście z handlowcami i producentami.

Sprzedaż środków żywności dla zwierząt

Różnego rodzaju środki żywności dla zwierząt gospodarczych, a także domowych, można kupić w firmie ROL-CENTRAL, która gwarantuje pasze dla bydła i trzody chlewnej, lizawki, koncentraty, śruty sojowe i rzepakowe, a także karmy dla psów oraz kotów, czy pożywienie dla królików. Można tam kupić między innymi produkty marek Provimi, LNB, De Heus, SANO, Dolfos, Greenland Technologia EM, czy Leven, a także środku dezynfekujące, przydane przy pielęgnacji zwierząt. Z pełną ofertą podmiotu, zapoznasz się na jego stronie www.

Warto wiedzieć, że przedsiębiorstwo ROL-CENTRAL, oferuje dobre warunki stałej współpracy, transport zakupionych towarów do klienta oraz doradztwo specjalistyczne poprzez przedstawicieli firm. 

Podziel się