Materiał Partnera Dlaczego warto zaczipować psa lub kota?

Dlaczego warto zaczipować psa lub kota?

Czipowanie zwierząt domowych jest obowiązkowe w wielu krajach. Nic w tym dziwnego – zaczipowanie psa lub kota znacznie ułatwia poszukiwanie pupila, gdy ten się zgubi lub zaginie. Natomiast w przypadku znalezienia zwierzęcia, wszczepiony czip gwarantuje jego szybką identyfikację i namierzenie właścicieli. Coraz więcej osób decyduje się na zaczipowanie czworonoga. Jakie są inne zalety tego rozwiązania? Gdzie zaczipujemy psa lub kota? Podpowiadamy.

W naszym kraju czipowanie zwierząt jest dobrowolne. Sytuacja zmienia się, gdy planujemy wyjechać z pupilem poza granice kraju – wówczas każdy zwierzak musi  mieć wszczepiony czip, gdyż inaczej nie dostanie paszportu. Mimo że czipowanie jest dobrowolne, coraz więcej osób decyduje się na ten prosty zabieg, który pomaga zidentyfikować pupila. Gdzie możemy zaczipować zwierzę?

Czipowanie zwierząt

Czipowanie to prosty, szybki i bezbolesny zabieg, dlatego nie musimy obawiać się, że narazimy czworonoga na nieprzyjemności. Czip umieszczany jest pod skórą zwierzęcia i jest wielkości ziarnka ryżu! Dzięki swoim małym rozmiarom jest zupełnie niewyczuwalny i nie przeszkadza pupilowi w funkcjonowaniu. Jakie są koszty czipowania? Niewielkie i co należy podkreślić – niewspółmiernie niskie do korzyści, jakie płyną z przeprowadzenia zabiegu. Zwierzę możemy zaczipować w renomowanej Lecznicy Weterynaryjnej AS w Olsztynie. Lecznica świadczy kompleksowe usługi związane z diagnozowaniem i leczeniem zwierząt domowych.

Zalety czipowania

Czipowanie zwierząt zapewnia ich właścicielom komfort i spokój psychiczny. W razie, gdy pupil się zgubi, osoba, która go znajdzie, będzie mogła szybko ustalić, kto jest jego właścicielem. To również dobry sposób na złodziei zwierząt, którzy szukają rasowych, młodych psów – sprzedaż zaczipowanego zwierzęcia, to spore ryzyko. Pamiętajmy także, że czipowanie jest bezbolesne, zbaieg trwa krótko i jest zupełnie bezpieczny dla czworonoga. Czip nie wywołuje reakcji alergicznych i nie wpływa na funkcjonowanie zwierzęcia. Co więcej – czipowanie psa lub kota wykonujemy tylko raz w ciągu jego życia, a sam zabieg jest niedrogi.

W trosce o dobro i bezpieczeństwo pupila warto zdecydować się na znakowanie zwierzęcia. Wszczepienie czipu to idealna opcja, nie tylko, gdy planujemy wyjechać z czworonogiem za granicę. Pamiętajmy, żeby pupila zaczipować w sprawdzonej lecznicy weterynaryjnej, która świadczy usługi na najwyższym poziomie.

Opracowanie:

AS Lecznica Weterynaryjna

Olsztyn , Świerkowa 37

Podziel się