Materiał Partnera Dlaczego tak ważne jest kastrowanie zwierząt? Gabinet Weterynaryjny Cyryl oferuje ten zabieg zarówno dla psów, jak i kotów

Dlaczego tak ważne jest kastrowanie zwierząt? Gabinet Weterynaryjny Cyryl oferuje ten zabieg zarówno dla psów, jak i kotów

Nieustannie słyszy się o konieczności kastracji zwierząt, nawet nie tylko tych domowych. Głównie chodzi o koty, które często się rozmnażają, wydając potomstwo, dla którego ciężko jest znaleźć opiekuna. Dlatego tak ważny jest ten zabieg oferowany również przez specjalistów z Gabinetu Weterynaryjnego Cyryl.

Czym jest kastracja psa i kota?

Zabieg, który ma na celu nie tylko pozbawić zwierzęta przed niekontrolowanych rozrodem, ale także uchronić przed ciężkimi chorobami nosi nazwę kastracji. Jest to jedna z popularniejszych operacji wykonywanych na kotach i psach. Usunięcie narządów płciowych niweluje wystąpienie nowotworów lub stanów zapalnych.

Każdy odpowiedzialny właściciel swojego pupila powinien zdecydować się na jego zabieg, chyba że prowadzi zarejestrowaną hodowlę i będzie w stanie zaopiekować się lub oddać w odpowiednie ręce małe szczeniaki czy kotki. Tego typu operacja wykonywana jest zarówno na płci żeńskiej, jak i męskiej zwierząt.

Jakie zalety wynikają z wykonania kastracji u zwierząt?

Oprócz ochrony przed chorobami pupili, wykonując kastrację na przykład w Gabinecie Weterynaryjnym Cyryl, niweluje się bezdomność zwierząt. Tym bardziej jeśli są to koty wychodzące i spotykające się z innymi. Brak możliwości rozrodu, powoduje zmniejszenie ich ilości, które nie miałyby szansy na znalezienie odpowiedzialnego domu, w którym właściciele się odpowiednio zaopiekują. W innym wypadku zwierzę nie ma szans na długie i bezpieczne życie na wolności.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas