Artykuł sponsorowany Czym jest PM-test?

Czym jest PM-test?

Już od dłuższego czasu na polskim rynku znajduje się narzędzie kontroli mastitis, czyli PM-TEST. Nazywamy nim płytkę Petriego, która została podzielona na trzy części - każda z nich odpowiada za poszczególne hodowle bakterii w mleku, które mogą być chorobotwórcze - paciorkowce, gronkowce, czy bakterie Gram-ujemne. Jedną z bardziej kosztownych chorób jest zapalenie wymienia występujące u bydła. Wiąże się ona naprawdę z ogromnymi kosztami. Jak dotychczas, najistotniejszym problemem w całym procesie diagnostyki tej choroby był czas, gdyż trzeba było rozpoczynać leczenie bez świadomości, z jakim patogenem mamy do czynienia. Co warto wiedzieć o PM-teście? Sprawdź.

Przełom

PM-test to przede wszystkim duża oszczędność czasu - już w 24h otrzymamy wszystkie potrzebne informacje. Tylko tyle potrzeba, aby badanie mleka dostarczyło nam wszystko to, co istotne na temat patogenu, z którymi mamy do czynienia. Posiadając taką wiedzą, doskonale wiemy jak go zwalczyć. Obowiązkowo musimy wspomnieć o tym, że PM-test wykrywa nie tylko bakterie, które są odpowiedzialne za zapalenie wymienia, ale także za diagnostykę czynników grzybiczych. Dzięki wiedzy, z jakim patogenem mamy do czynienia, dowiadujemy się także, gdzie nastąpił błąd, dzięki czemu możemy go wyeliminować. Oprócz tego wiemy także jak długo i czym powinniśmy leczyć dane zwierzęta.

Jeśli chcesz zadbać o zdrowie swoich krów, powinieneś wybrać dobrą firmę do przeprowadzenie diagnostyki mastitis. Taką firmą z pewnością jest Plates, która działa od 2018 roku. Jej siedziba znajduje się w Bydgoszczy w województwie kujawsko-pomorskim. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży weterynaryjnej i diagnostyce patogenów mastitis świadczą swoje usługi w sposób dokładny i w pełni profesjonalny.

Jak wykonać test?

Warto wspomnieć o tym, że PM-test nadaje się do wykorzystania nie tylko do diagnostyki mastitis, ale także przy zasuszeniu czy bilansie otwarcia zaraz po porodzie. Aby móc wykonać test, potrzebujemy płytki PM-test, probówki na mleko i eza (wszystkie te elementy znajdują się w jednym zestawie). Następnie potrzebujemy próbki mleko, które chcemy poddać badaniu - niezwykle istotne jest to, aby zostało ono pobrane z zachowanie wszystkich zasad higieny i procedur. Kolejnym etapem jest przesiew materiału za pomocą ezy na płytce, a następnie włożenie jest do inkubatora. Trzymamy go tam 24-28h w temperaturze 37,5 stopni.

Podsumowując, dzięki wykonaniu tego testu, zyskujemy szybką i trafną diagnozę o braku potrzeby wprowadzenia leczenia przy pomocy antybiotyków albo informujemy lekarza specjalistę z dziedziny weterynarii o bakterii. Następnie fachowiec doradza, jaka metoda będzie najlepsza. Jak widzimy, PM-test wiąże się z wieloma pozytywami, dlatego nie warto się długo zastanawiać nad jego wykonaniem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas