Materiał Partnera Czego nie może zabraknąć w diecie kotów?

Czego nie może zabraknąć w diecie kotów?

Koty są z natury mięsożerne i nie są przystosowane do spożywania zbóż. Oznacza to, że ich dieta powinna być bogata w białko zwierzęce, ale też witaminy i minerały. Odpowiednio dobrana dieta może uchronić kota przed chorobami układu pokarmowego, a także nadwagą. W poniższym artykule sprawdzamy, jakie składniki pokarmowe powinny znajdować się w diecie kotów. Życzymy udanej lektury.

Jakich składników nie powinno zabraknąć w diecie kota?

Karmiąc kota, należy pamiętać o podstawowych składnikach pokarmowych, które powinny wchodzić w skład diety pupila. Przede wszystkim w kocim jadłospisie nie powinno zabraknąć pełnowartościowego białka, w formie mięsa oraz ryb. Koty żyjące w środowisku naturalnym najczęściej polują na niewielkie gryzonie, które dodatkowo dostarczają im cennego tłuszczu oraz tauryny.

Co więcej, ważnym składnikiem kociej diety są także węglowodany, które powinno się dostarczać w postaci owoców i warzyw. Zawierają one cenny błonnik, który reguluję pracę układu pokarmowego i pomaga usuwać zalegające włosy. Jednak należy pamiętać, że koty ciężko trawią cukry i nie powinno się ich podawać w nadmiernej ilości.

Doskonałym rozwiązaniem dla karmienia kotów jest dobranie im jakościowej karmy. Na rynku dostępnych jest wiele zdrowych karm, które zapewniają pełną dawkę witamin i składników pokarmowych. Warto zdecydować się na produkty sklepu zoologicznego Dla Psa i Kota, który oferuje zarówno mokre karmy Naturina, zawierające dużą ilość smacznego mięsa, jak i suche karmy Naturea, które wyróżniają się wysoką smakowitością oraz doskonałą suplementacją.

Jakie witaminy i suplementy należy dostarczać kotu w diecie?

Poza podstawowymi składnikami pokarmowymi warto uzupełnić dietę kota o witaminy. Witaminy są związkami, które zapewniają kotu należyte zdrowie i wspomagają jego odporność. Niezwykle ważna jest podaż witaminy D, która wpływa na mineralizację i wzrost kości. Równie duże znaczenie ma witamina A, która wpływa na zdrową kondycję kociej skóry oraz włosów. Kolejnymi witaminami są te z grupy B, których zadaniem jest utrzymanie właściwej pracy wszystkich układów organizmu kota.

Warto także zwrócić uwagę na regularną suplementację kota w składniki, takie jak:

  • tauryna,
  • kwasy omega 3 i 6,
  • wapno i fosfor,
  • błonnik.

Wszelkie te składniki w połączeniu z pełnowartościowym białkiem i odpowiednią ilością tłuszczów można znaleźć w mokrych i suchych karmach Naturea. Co więcej, są one nie tylko pełne cennych składników odżywczych, ale są też smaczne i zdrowe.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas