Materiał Partnera Znaczenie zdjęć w sprzedaży i wynajmie mieszkań, domów oraz apartamentów

Znaczenie zdjęć w sprzedaży i wynajmie mieszkań, domów oraz apartamentów

Profesjonalny obrót nieruchomościami ściśle powiązany jest z wysokim poziomem zdjęć prezentujących wnętrza mieszkań i domów. Agencje agregujące oferty sprzedaży i wynajmu powierzchni mieszkalnych coraz częściej korzystają z usług zawodowych fotografów, którzy dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu oraz wysokiej klasy sprzętowi przygotowują prezentacje nieruchomości na najwyższym poziomie.

Dlaczego zdjęcie w ofercie sprzedaży mieszkania jest ważne?

W wynikach wyszukiwania przeciętny klient szukający oferty sprzedaży mieszkania natrafia na steki stron internetowych różnych agencji, platformy agregujące tysiące ogłoszeń. Wybór pada na te, które są pierwsze w wynikach wyszukiwania. Ustawia filtry, dzięki którym otrzymuje wynikowe oferty zgodne z ustawionymi parametrami lokalizacji, ceny, powierzchni, ilości pokojów itp. Na tym etapie najważniejsze są zdjęcia mieszkania i opisy, które działają na wyobraźnię klienta. Zachęcają do kontaktu z agentem nieruchomości, umówienia się na tzw. oglądanie mieszkania i wielu przypadkach na zakup. Zdjęcia mieszkania do ogłoszenia, które implikują zainteresowanie do podjęcia działania, muszą być odpowiednio wykonane, dostarczać informacji o wyglądzie mieszkania i wydobywać z niego piękno. Muszą być profesjonalnie wykadrowane, oświetlone (światło podnosi walory artystyczne zdjęcia) i skomponowane.

Sesja fotograficzna mieszkania.

Przestrzeń mieszkalną należy dokładnie przygotować. Wykonywanie zdjęć salonu czy  nieuporządkowanej kuchni lub łazience, w której suszą się ubrania nie będą zachęcały do zapoznania się z opisem oferty. Dlatego nim agent nieruchomości zaprosi fotografa, powinien ustalić ze sprzedawcą posprzątanie mieszkania, usunięcie zbędnych przedmiotów np. kartonów, ociekacza na szklanki stojącego na blacie kuchennym, odkurzacza stojącego w kącie przedpokoju. Do tak przygotowanego mieszkania przyjeżdża fotograf, który jako osoba kreatywna zwykle ma pomysł jak dokładnie wydobyć walory pomieszczenia np. poprzez dodanie drobnych akcentów typu wazon ze świeżymi kwiatami, przesunięcie stolika kawowego tak by pomieszczenie nie wyglądało na nieuporządkowane itp. Jestem perfekcjonistą, jeśli podejmuję się wykonać fotograficzną prezentację mieszkania, to musi być ona pełna i powinna tworzyć opowieść o nim. Kadr po kadrze przedstawiam walory użytkowe, jego klimat, pokazuję w tle widok z okna – opowiada fotograf  Jakub Palarczyk. Istotne jest operowanie światłem dziennym, a jeśli jest potrzeba, doświetlanie za pomocą lampy studyjnej. Czasem uchylenie drzwi balkonowych w małej sypialni odświeża jej aranżację, optycznie buduje nową przestrzeń. W przeciwieństwie do zdjęć wykonywanych amatorsko pokój w kadrze nie jest wypełniony sufitem lub podłogą. Zdjęcie to potężne narzędzie marketingowe, trzeba wiedzieć jak z niego umiejętnie korzystać.

Opracowanie:

Jakub Palarczyk Fotografia

Naprawa 570

Podziel się