Artykuł sponsorowany Znaczenie skupów złomu dla ekologii

Znaczenie skupów złomu dla ekologii

Przez ostatnie 50 lat stopniowo coraz bardziej uświadamialiśmy sobie, jak istotna dla Ziemi oraz nas samych jest ekologia. Przez ten czas podjęto szereg inicjatyw mających „uzdrowić” naszą planetę i środowisko naturalne. Jedną z takich inicjatyw było rozpowszechnienie recyklingu. Recykling polega na odzyskiwaniu wartościowych surowców z odpadów i wykorzystywaniu ich do produkcji nowych towarów.


Recykling w codziennym życiu

 

Recykling od pewnego czasu towarzyszy nam na co dzień. Segregowanie odpadów stało się standardem w całej Polsce. Na praktycznie każdym osiedlu stoją kontenery, do których wrzucamy posegregowane odpady. Najczęściej kojarzymy segregację odpadów z podziałem na plastik, szkło i papier, jednak prawda jest taka, że to zaledwie początek długiej listy odpadów, które podlegają segregacji. Robiąc porządki na swoich posesjach, często znajdujemy zniszczone metalowe narzędzia i puszki po farbach. Okazuje się, że im również możemy dać drugie życie.

Jeszcze parę lat temu recykling złomu żelaznego był znacznie droższy i wymagał zużycia wielu zasobów i energii. Obecnie w wyniku recyklingu odpadów takich jak samochodowe karoserie czy metalowe druty możemy odzyskać ponad 90% surowców, co wcześniej było niemożliwe. Recyklingowi podlegają również przedmioty z metali kolorowych, czyli m.in. aluminium, miedzi, cynku czy ołowiu. Ponadto możemy utylizować podzespoły komputerowe i elektroniczne. Wszystko dzięki dynamicznemu rozwojowi technologii recyklingowej — wyjaśnia nasz ekspert pracujący w PHU Tadeusz Gałązka.

Jednak takich przedmiotów nie należy wyrzucać po prostu do kontenerów czy koszy na śmieci. Co w takim razie zrobić z tymi mniej oczywistymi odpadami?


Nieoczywisty sprzymierzeniec ekologii


Miejscami, do których powinniśmy przywozić metalowe odpady, złom, a nawet kable, elektrośmieci i akumulatory, są skupy złomu. Dzięki coraz większej liczbie przedsiębiorstw skupujących złom i świadczących wysokiej jakości usługi utylizacyjne, każdy może przyczynić się do naprawy środowiska naturalnego. Dzięki skupom coraz więcej osób przestaje wyrzucać złom w lasach czy do rzek i jezior. Metal może być poddany recyklingowi wielokrotnie i pomimo to nie traci swoich właściwości. Ponadto odzyskiwanie metalu oszczędza surowce naturalne potrzebne do wytworzenia go od nowa z surowych materiałów. Należy również dodać, że recyklingowanie miliona laptopów oszczędza tyle energii, ile przez rok wykorzystałoby około 3500 gospodarstw domowych, co tylko pokazuje, jak istotnym elementem troski o Ziemię stał się recykling. Dzięki skupom nie tylko możemy zarobić na przedmiotach, z których od dawna nie korzystamy, ale przede wszystkim przyczyniamy się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas