Materiał Partnera Zepsuł Ci się zamek w drzwiach? Skorzystaj z pogotowia zamkowego

Zepsuł Ci się zamek w drzwiach? Skorzystaj z pogotowia zamkowego

Zamki w drzwiach zazwyczaj nie należą do mechanizmów zbyt awaryjnych – przy właściwiej eksploatacji mogą nam posłużyć przez bardzo wiele lat. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy będziemy mieli problem z dostaniem się do mieszkania lub jego zamknięciem. W takich okolicznościach warto od razu skierować się po pomoc do pogotowia zamkowego.

Czym jest pogotowie zamkowe

Pogotowiem zamkowym nazywamy firmy ślusarskie, zajmującą się konserwacją, naprawą i montażem mechanizmów takich jak zamki domowe oraz samochodowe. W sytuacjach awaryjnych, takich jak utrata klucza oferują one również otwieranie drzwi, o ile posiadają stosowane upoważnienie wydane przez organ policji. Pracownicy pogotowia zamkowego powinni dysponować odpowiednim sprzętem oraz posiadać kwalifikacje zdobyte na szkoleniach organizowanych przez producentów zamków.

Kiedy kontaktować się z pogotowiem zamkowym?

Wyróżnić można kilka sytuacji, w których powinniśmy kontaktować się z pogotowiem zamkowym. Pierwsza to oczywiście uszkodzenie zamka, utrudniające otworzenie lub zamknięcie go. Warto wezwać pomoc od razu po zauważeniu problemów – nie warto siłować się z zamkiem, gdyż możemy go uszkodzić do końca. Może się okazać, że przyczyna tkwi nie w zamku, lecz w kluczu. Choć klucz wydaje nam się bardzo solidny, to nawet podczas swobodnego noszenia go w kieszeni czy torebce, gdzie styka się z innymi kluczami lub przedmiotami takimi jak telefon, może dojść do niewielkich uszkodzeń, które mogą zmienić jego kształt. Często uszkadzamy klucze sami, np. otwierając nimi butelki czy rzucając nimi o ziemię. Drugą najczęstszą przyczyną wezwań pogotowia zamkowego jest utrata klucza. Jeśli został nam on skradziony lub zgubiliśmy go, konieczne jest po pierwsze otwarcie drzwi przez specjalistę oraz wymiana zamka na inny model. Zanim jednak będziemy mogli skorzystać z pomocy ślusarza, będziemy musieli przedstawić dowody świadczące o tym, że faktycznie jesteśmy właścicielami lub posiadamy inne prawo do wejścia do danego mieszkania (np. umowa najmu).

Profesjonalne usługi ślusarskie znajdziemy w ofercie Pogotowia Zamkowego z Wrocławia.

Podziel się