Artykuł sponsorowany Zawód alpinisty przemysłowego – połączenie przyjemnego z pożytecznym

Zawód alpinisty przemysłowego – połączenie przyjemnego z pożytecznym

Jaki odsetek osób zatrudnionych w Polsce z czystym sumieniem może stwierdzić, że lubi swoją pracę? Które z nich dodatkowo pracują w wyuczonym zawodzie? Ilu z nas nie zawiodło się na wybranym przez siebie kierunku studiów lub tematyce kursów podyplomowych? Życie zmusza bowiem do polubienia tego, co się robi, a powinno być przecież na odwrót. Na szczęście istnieje wiele profesji, które łączą w sobie przysłowiowe „przyjemne z pożytecznym”. Jedną z nich jest alpinizm przemysłowy – miejska gratka dla zapalonych alpinistów.

Popyt na alpinistów przemysłowych rósł wraz z rozwojem betonowej dżungli, pełnej szklanych wieżowców, billboardów reklamowych, kolorowych i zmyślnie zaprojektowanych elewacji. To właśnie one stały się miejskimi „szczytami” do zdobywania, a określenia tego wcale nie należy traktować z dystansem, bowiem w dobie pobijania rekordów wysokości przez budowniczych, mycie okien najwyższych wieżowców świata to nie lada wyczyn. Oczywiście trudy czyszczenia tego typu elewacji wynagradza zapierający dech w piersiach widok. Współcześni alpiniści przemysłowi mają jednak znacznie więcej zadań niż tylko mycie okien na wysokości. Często otrzymują również zlecenia na czyszczenie elewacji, montaż reklam, a nawet instalację zabezpieczeń przeciw ptakom. Zajęcia te tylko z pozoru wydają się być mało skomplikowane. Jak podkreśla wielu zawodowych alpinistów przemysłowych, jest to wyczerpująca fizyczna praca, która mimo to przynosi ogromną satysfakcję.

Wielu zapalonych fanów aktywności fizycznej na świeżym powietrzu oddałoby wiele, aby swoją biurową profesję móc zamienić na możliwość pracy na zewnątrz, dodatkowo robiąc to, co sprawia im największą przyjemność. Niestety podobne miejsca zatrudnienia dla biegaczy czy rowerzystów jeszcze nie powstały, co dodatkowo wpływa na docenienie alpinizmu przemysłowego przez wspinaczy, często wspominających również o zadowalających zarobkach. Odpowiednie rozplanowanie pracy z uwzględnieniem pożądanego dochodu umożliwia bowiem organizację nawet kilku zagranicznych wypraw w góry. Co zatem należy zrobić, aby rozpocząć tego typu pracę? Przejść specjalistyczny kurs przygotowujący do zawodu, a następnie zaopatrzyć się w niezbędny do pracy sprzęt.

Gdzie kupić wyposażenie dla alpinistyki przemysłowej?

Obecnie na rynku można znaleźć wiele, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, sklepów z kompletnym wyposażeniem, akcesoriami i chemią dla alpinistyki przemysłowej. Jedne z nich oczywiście są lepiej, inne nieco gorzej wyposażone, właśnie dlatego warto poświęcić chwilę na research i odszukać najbardziej odpowiadającego indywidualnym potrzebom dystrybutora. Jednym z popularnych i polecanych na forach internetowych sklepów jest www.dlaalpinisty.pl. Stałym wyposażeniem tego typu sklepów są nie tylko profesjonalne komponenty pełnego ekwipunku alpinistycznego, lecz także wszelkie specjalistyczne produkty, niezbędne podczas wykonywania różnego rodzaju prac na wysokości – mycia okien, montażu reklam oraz czyszczenia i renowacji elewacji.

Możliwe jest zatem połączenie pasji z pracą i codzienne przeżywanie radości, zarezerwowanej wyłącznie dla czasu wolnego. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że w przyszłości powstawać będzie coraz więcej miejsc pracy, niewymagających ciągłego siedzenia w murach. Niestety obecnie pracownicy biur mogą jedynie uśmiechać się przez okno do alpinistów przemysłowych, od czasu do czasu umilając im dzień filiżanką kawy czy herbaty, popijaną zresztą w dość ekstremalnych, jak na tą czynność, warunkach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas