Materiał Partnera Zatrudnienie pomocy domowej

Zatrudnienie pomocy domowej

Zatrudnienie profesjonalnej pomocy do sprzątania było dawniej zarezerwowane jedynie dla bardzo zamożnych osób. Obecnie jednak ceny za usługi sprzątające są na tyle przystępne, że nawet średnio zamożne osoby coraz częściej stawiają na taką opcję. Zatrudnienie osoby do sprzątania z pewnością jest sporą oszczędnością czasu, ale czy naprawdę jest to opłacalne?

Sprzątanie mieszkania przez profesjonalistę

W XXI wieku mamy coraz więcej obowiązków, pracy i dodatkowych zajęć, co przekłada się na wszystkie sfery naszego życia, także na życie prywatne. Coraz więcej osób zaczyna zaniedbywać siebie, swoje potrzeby, dzieci czy pasję, aby znaleźć czas na wszystko. Niestety, ale doba ma tylko 24 godziny, z czego zwykle 8 spędzamy na śnie, a 8 w samej pracy, więc czasu na inne rzeczy nie zostaje zbyt wiele.Zatrudnienie kogoś, kto oferuje sprzątanie mieszkań pozwala nas obciążyć, zyskać komfort psychiczny (nie martwimy się ciągle bałaganem i  sprzątaniem), a także zyskać dodatkowy czas dla siebie lub dla rodziny.

Dla kogo pomoc domowa jest dobrym rozwiązaniem? Tak naprawdę każdy może skorzystać z takiej pomocy, sprzątaczka może w razie potrzeby przychodzić raz na dwa tygodnie lub raz na tydzień, albo nawet codziennie - częstotliwość wizyt należy dopasować do tego, ilu domowników mamy, jak duży jest dom i jak często wymagane jest sprzątanie.  Osoba oferująca usługi sprzątające może, w zależności od podpisanej umowy, zajmować się codziennymi obowiązkami albo przychodzić raz na jakiś czas i robić gruntowne porządki.

Jak podkreśla właścicielka firmy sprzątającej Monika Nalewska, warto poradzić się osoby sprzątającej przy ustalaniu częstotliwości wizyt. Może okazać się, że pracy jest dużo mniej lub więcej niż zakładamy. Do tego na początku współpracy może okazać się, że potrzebne będą częstsze wizyty, a z czasem, kiedy skończy się “wielkie sprzątania”, ich ilość się zmniejsza. Bardzo ważne jest podpisane umowy, w której wyszczególniony będzie dokładny zakres prac zawartych w cenie - często bowiem dodatkowe usługi, takie jak mycie okien, prasowanie czy pranie tapicerki, są dodatkowo płatne.

Jak znaleźć pomoc domową?

Na rynku znaleźć można firmy sprzątające, jak i osoby świadczące usługi indywidualnie. Ale jak znaleźć najlepszą pomoc domową? Pod uwagę należy wziąć wiele aspektów, takich jak: ceny, dostępność, opinie innych na temat konkretnej osoby, sposób pracy. Każda osoba sprzątająca będzie zajmować się porządkowaniem w inny sposób, warto przed zdecydowaniem się na dłuższą współpracę sprawdzić, jak dana osoba pracuje. Dzięki temu można określić, czy chcemy pozostać na dłużej z daną sprzątaczką, czy raczej poszukamy kogoś innego. 

Opracowanie:

Monika Nalewska

Barczygłów , Marii Dębowskiej 32

  • tel. 601 072 282

Podziel się